Žhavé letní měsíce máme za sebou a konečně přichází studený podzim. V tomto období se nemění jenom barva listů na stromech, ale také obměňujeme náš šatník. Místo šortek kalhoty a místo sandálků nastal čas na pořádně teplé kozačky.

Kozačky jsou obuv s velice bohatou historií, Jejich kořeny sahají až do dob Eskymáků, kteří se nimi před několika tisíci lety chránili před tamními krutými mrazy. Odtud se postupně rozšiřovaly do celého světa, až z nich ženy udělaly v osmnáctém století módní doplněk. Do té doby sloužily hlavně mužům. Ti se s nimi chránili ve válce před zimou a zraněními. Nebyly to samozřejmě kozačky, jak je známe dnes, ale jakýsi typ vysoké obuvi. Ve dvacátém století se začaly prosazovat různé trendy, což zůstalo až do dnešní doby.

Čím vyšší platforma, tím více trendy

Jestli je tento podzim něco opravdu v kurzu, jsou to platformy. Ty své nositelce přidají pár centimetrů na výšku, ale zároveň jejím nožkám zůstane pohodlí. Na rozdíl od podpatků, které sice také učiní ženu o něco vyšší, jsou platformy mnohem pohodlnější a jejich nošení nezpůsobuje bolesti v oblasti chodidel. Jestliže tedy toužíte být vyšší, vsaďte právě na ně.

Kromě platforem letos rozhodně nešlápnete vedle, ani pokud zvolíte zvířecí vzory. Kozačky zdobené motivy hadí kůže, leopardí vzory a jiné motivy z říše zvířat se opět vrací do módy! Vybírat můžete z nižších kotníkových kozaček i vyšších modelů nad kolena, s kožešinkou nebo bez. Letošní podzim nabízí širokou paletu možností, jak vybrat trendy outfit a nepůsobit nudně.

Při výběru dbejte také na materiálu, ze kterého jsou kozačky vyrobeny. Vedle nešlápnete s kozačkami z kvalitní hovězí kůže, kterou nabízí například slovenská značka Versabe. Značka Versabe vyrábí kozačky jak v klasické šíři 37 cm přes lýtko, tak i v rozměrech méně tradičních ve velikostech až 48 cm. Široký rozsah výrobních možností značky Versabe jen potvrzuje její profesionalitu a co víc? Neméně zajímavá nabídka této značky znamená ideální příležitost, jak obohatit svůj botník.

Hranatá špička

V minulých letech nosily ženy hlavně kozačky s kulatou špičkou, avšak ta letos ustupuje do pozadí a vpřed se derou kousky, co mají špičku hranatou. Tento trend už jste mohli vidět na sandálcích v létě a jiné to nebude ani v chladnějších měsících. Hranatá špička je tedy rozhodně něco, co by u vás ve skříni letos nemělo chybět.

TIP: Módní e-shop ModniVeci.cz nabízí neřeberné množství elegantních kozažek, které jistě budou to pravé pro nadcházející sezónu.

Načítání...

Diskuze