Přirozená krása je ta nejpůvabnější. Jak ale máme být přirozené, když neustále bojujeme s hormony a ty si v našem těle dělají, co chtějí? Nejvíce škody napáchají na naší pleti a často tak bojujeme s akné, které nám naši přirozenou krásu ničí. Bez makeupu a korektoru se potom neobejdeme. Jak s akné zatočit jednou provždy? Poradíme vám!

TESTOVÁNO NA REDAKTORECH FASHIONMAGAZIN.CZ!

Dostatek vody

Víme, že se opakujeme. Ale bohužel to budeme opakovat znovu. Voda je totiž opravdu klíč ke všemu. Pleť musí být hydratovaná. V případě, že pijete velmi málo, pod doporučené množství a vaše pleť je problematická, zkuste dodržovat pravidelný pitný režim. Už po měsíci uvidíte rozdíl. Pokud vám nechutná samotná voda, dejte si do ní mátu, nebo citron, obojí vám dodá další potřebné vitamíny. V letních měsících je také osvěžující, když do vody dáte třeba okurku, nebo jahody! Mňam!

Správný krém

Najít pana Božského mezi krémy je tvrdý oříšek. Často to chce dlouhá a nekonečná testování, který krém vám pleť hydratuje, zklidní a vaše akné nebude mít šanci. Základem správného výběru je znát svou pleť. Pokud si nejste jistá, jaký typ pleti vlastně máte, zajděte ke kosmetičce, která vám pleť zároveň vyčistí a doporučí, jak o ni správně pečovat. Mezi naše oblíbence patří česká značka Astrid.

S.O.S. pomoc – Sudocrem

Problematickou pleť má minimálně jednou za život každá žena. Většinou je to v období puberty, nebo po vysazení antikoncepce. I my jsme takový problém měly a nevěděly jsme, co zázračného na naši pleť použít, aby byla jako dříve. Potom jsme narazily na diskusi, kde některé ženy doporučují Sudocrem. Bláznivé, že? Krém, který je vyvinutý především pro děti má pomoct při akné? Ano!

Doporučujeme vyhodit na jednu noc vašeho přítele a udělat ze sebe bílou zombie. Dejte si před spaním silnou vrstvu Sudocremu na celý obličej. Ráno už takové množství na sobě mít samozřejmě nebudete, většina zůstane na vašem polštáři, vaší problematické pleti dá ale pořádnou nakládačku!

CC, BB, nebo raději nic

Víme, jak je trapné, když chcete vypadat upraveně a krásně, ale vaše problematická pleť vám v tom vůbec, ale vůbec nepomáhá. První po čem sáhneme, je zpravidla silně kryjící makeup, nebo nekonečné množství korektoru. Bohužel vám ale tahle hra na schovávanou v podstatě jen uškodí. Vsaďte raději na lehčí formu makeupu, jako je třeba CC nebo BB krém. Sjednotí odstín vaší pleti a na nedokonalosti samozřejmě můžete použít korektor, který je přímo na akné.

Další triky, které stojí za to vyzkoušet

  • Na pupínek dejte přes noc silnou vrstvu zubní pasty, vysuší ho a rychleji se hojí.
  • Vitamíny, rozhodně berte doplněk stravy, protože problematická pleť vypovídá i o tom, že máte nedostatek třeba vitaminu C, hořčíku nebo zinku.
  • Znáte skořicovo medovou masku? Vyzkoušejte!
  • Tea tree olej, tyčinka na akné – vše, co je z tea tree!

Foto: Pinterest, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze