Krušná noc? Tak tu jsme minimálně jednou zažili snad úplně všichni. Možná za tím stála nešťastná kamarádka, kterou jste po rozchodu celou noc neúnavně utěšovali. Nebo za tím byl ten sympatický muž v baru, se kterým jste si až do rána povídali. Nebo vás jen potrápila nějaká nemoc, která vám neumožnila zamhouřit oči. Ať už vaší krušnou noc způsobilo či zavinilo cokoli, určitě se vám budou hodit naše tipy, s jejichž pomocí hravě zamaskujete následky, které na vás zanechala.

Krušná noc se podepíše na vašem vzhledu. Jak zmírníte pozůstatky?

Bez ohledu na to, z jakého důvodu jste minulou noc ponocovali, jakmile se ráno podíváte do zrcadla, budete asi nemile překvapeny, jaké škody na vás absence spánku zanechala. Spánek je pro naše tělo i pro krásu velmi důležitý, a když je ho málo, logicky je to na nás vidět. Ještě než se začnete ze svého vzhledu hroutit k zemi, přečtěte si, jak škody co možná nejrychleji zamaskovat. Bude se vám to hodit!

Pomoc číslo jedna: obyčejná voda

Naším prvním tipem je úplně obyčejná čistá voda. Když toho v noci mnoho nenaspíte, projeví se to na dehydrataci těla. To ve vás může hned po ránu vyvolat pocit, že pokud si neuděláte alespoň dva silné šálky kávy, nepřežijete následujících několik hodin. Chyba. Vlastně je to spíše naopak, protože káva tělo ještě více vysuší a to není v tomto případě zrovna žádoucí. Tak co teď?

Místo silného šálku kávy proto raději sáhněte po sklenici vlažné vody, kterou můžete, ale nemusíte, doplnit o několik kapiček z čerstvě vymačkaného citronu. Vodu vypijte, tělu to pomůže. Stejnou pomoc nabízí voda, i co se týče vašeho obličeje, který byste s ní měli po ránu pořádně opláchnout.

Pomoc číslo dva: tvářenka/růž

Máte ve své kosmetické výbavě tvářenku nebo růž? Výborně, bude se vám hodit! Po probdělé noci není žádným překvapením, že vaše pleť ztratí zdravou barvu. Je naprosto normální, když vypadáte pobledle a vaše pleť působí tak nějak mdle a zašle. S pomocí tvářenky s nejlépe broskvovým nebo lehce narůžovělým odstínem pleti dodáte na trochu šťavnatějším a živějším vzhledu. Pozor si ale dejte na pudrové typy tvářenky, která pleť vysuší – a to vzhledem k tomu, co jsme psali výše, není zrovna to, co potřebujete.

Pomoc číslo tři: hydratační masky

Jestli byste měli mít doma něco po ruce pro případy, kdy za sebou budete mít krušnou noc, pak jsou to hydratační masky. Dobrou zprávou je, že v současné době jich v nabídce každé drogerie najdete nespočet – velice oblíbené jsou tzv. plátýnkové masky, které jednoduše rozbalíte a rozprostřete po obličeji, takže vsadit můžete právě na ně. Hydratační maska zbaví pleť vysušení a dodá jí na živějším vzhledu. A to přesně potřebujete, když jste toho v noci příliš nenaspali – nebo když jste se do postele nedostali vůbec.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze