Každý den nám vypadne cca 100 vlasů, což je podle odborníků naprosto normální. Pokožka hlavy se tak zbavuje těch vlasů, které už přesluhují. Pokud tedy během ranního či večerního rozčesávání najdete na hřebenu několik vlasů, není potřeba se znepokojovat. Problém nastává ve chvíli, kdy vám v rukou zůstávají rovnou celé chomáče. Tehdy vám vaše tělo dává jasně najevo, že něco není tak úplně v pořádku.

Říká se, že vlasy jsou naši vizitkou a často se jim přezdívá koruna krásy. Málokdo už ale ví že se na stavu a vzhledu našich vlasů odráží také naše zdraví. Pokud je vše v pořádku, vlasy jsou krásně lesklé a hýří zdravím. V opačném případě začnou vypadávat ve větším množství, nežli je obvyklé. Jak vypadávání vlasů zabránit?

Dejte vlasům volnost

Pakliže se potýkáte s problémem v podobě vypadávání vlasů, neubližujte své hřívě ještě více nežli je nutné právě tím, že své vlasy budete stahovat do gumiček. Podobně je tomu i s drdoly a těsnými copy, které vlasy dlouhodobě mechanicky zatěžují a mohou vyvolat trakční tahovou alopecii – jinými slovy vypadávání vlasů. Dejte svým vlasům volnost a uvidíte výrazné zlepšení.

Nepřehánějte to s vlasovou kosmetikou

Každá z nás chce mít vlasy krásné, aby se staly její nejlepší vizitkou. Proto se mnoho z nás uchyluje k tomu, že používají nejrůznější vlasové přípravky, protože si jednoduše myslí, že tím pro své vlasy dělají to nejlepší. Opak je ale pravdou. Nejen šampony a kondicionéry, ale také gely nebo tužidla mohou vlasům v případě, že je budete používat každý den, velmi uškodit. Zbytečně totiž zatěžují vlasy, které jsou poté zalepené a nemohou dostatečně dýchat. Zkuste používání vlasové kosmetiky omezit a určitě se brzy dočkáte kýžených výsledků.

Zamyslete se nad svým životním stylem

Každá z nás ať si žije po svém, jak uzná za vhodné. Pokud ale nechcete, aby vám vlasy v hojné míře vypadávaly, měly byste se zamyslet nad svým životním stylem. Pokud se kupříkladu přejídáte, do svého jídelníčku zařazujete tučná a mastná jídla, holdujete alkoholu, kouříte nebo málo spíte, pak se není čemu divit, že se vám vaše tělo odvděčí právě tím, že u vás dojde k vypadávání vlasů. Je proto lepší tučná jídla vyměnit za zdravější alternativy, dopřát si dostatek spánku, který by měl být minimálně sedm hodin denně, alkohol si dopřát jen příležitostně a pokud možno se vyhnout kouření.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze