Muži často mívají ve svém šuplíku se spodním prádlem chaos. Pokud jste na tom stejně, asi stále bojujete s tím, že nemůžete najít zrovna to prádlo, které zrovna chcete. Muži mají tendenci dávat nové kousky do přední části šuplíku, a tak nosí stále stejné spodní prádlo dokola.

Pánská zásuvka se spodním prádlem tak připomíná ledničku. Ačkoliv většina z toho, co je uvnitř, je dobrá, muž bere pouze to, co je vepředu. A tak se stane, že obsah v zadní části často projde datem expirace, aniž by si toho muž všimnul.

Je proto čas vnést do šuplíku se spodním prádlem pořádek. Vyhrňte si rukávy, zde je pár jednoduchých tipů, jak si zorganizovat zásuvku se spodním prádlem:

1. Zbavte se starých kusů

Důvodem nepořádku v šuplíku může být to, že je tam toho prostě moc. Pokud se proberete svou sbírkou, zjistíte, že některé spodní prádlo si necháváte pouze ze sentimentálního důvodu. Nepotřebné spodní prádlo zabírá v šuplíku cenný prostor.

Pokud si nejste jistí, zda dané prádlo vyhodit, popřemýšlejte zda:

a) Jste měl prádlo na sobě v posledních 3 měsících.

b) Má prádlo řasený pas.

c) Má prádlo díry, skvrny nebo vydřená místa.

Pokud je odpověď na bod b) a c) ano, bez milosti pošlete prádlo do koše. Vždyť staré kusy můžete nahradit novým moderním prádlem.

2. Uspořádání podle stylu

Pokud se Vaše spodní prádlo skládá z mnoha různých stylů, je dobré styly seskupit dohromady. Kreativitě se meze nekladou, pokud Vám níže zmíněné možnosti nevyhovují, vymyslete si nějaký vlastní způsob seskupení. Zde je pár tipů, jak na to:

Možnosti seskupení:

a) První možností je seřadit prádlo podle střihu. To znamená seskupit boxerky k boxerkám, slipy ke slipům, jocksy k jocksům atd.

b) Druhou variantou je třídit prádlo podle příležitosti jeho nošení. Prádlo do práce, spodní prádlo na rande, prádlo na doma nebo spodní prádlo pro sport… .

c) Třetím tipem je seskupení spodního prádla podle barvy. Pokud se lépe orientujete v barevně roztříděném šatníku, tato možnost je pro Vás ideální.

3. Složení

Je jasné, že chaosu v zásuvce se spodním prádlem se nezbavíte, pokud budete prádlo mít v jedné zmuchlané kouli. Prádlo skládejte buď do sloupků nebo do řad. Pokud nesnášíte skládání věcí, stačí když například boxerky přeložíte na půl. Složené věci Vám zajistí přehled a zamezí nekonečnému hledání.

ilustrac

Pokud Vás článek zaujal, přečtěte si podobné články v magazínu pro muže – MužskýStyl.cz

Načítání...

Diskuze