Také si často říkáte, jak je možné, že vám na jaře tolik nesluší ty stejné šaty, které jste měla minulý rok v létě? Postavu máte pořád stejnou, tak čím to asi může být? Zdá se to neuvěřitelné, ale na vině je vaše současná barva pleti. Na jaře je po zimě pleť bledá a v létě má naopak zlatavý nádech. Nevíte si rady, jaké barvy si oblékat? Poradíme vám, vyzkoušejte typologii barev!

Jaké jsou různé podtóny

Existují tři základní podtóny: teplé, chladné a neutrální. Teplé podtóny jsou broskvové barvy, žluté až měděné. Někteří lidé, kteří mají teplý podtón, mají kůži krásně lesklou, která skoro až odráží slunce. Chladné typy mají růžové a modré podtóny pleti.

Jak zjistit svůj tón pleti

Nejste si jistá, jaký máte podtón pleti? Jednoduše se podívejte na zápěstí, kde je kůže velmi tenká. Pokud jsou vaše žíly modré až fialové, máte chladný podtón pleti. Pokud jsou vaše žíly spíše do zelena, pak máte teplý podtón. Pokud vaše žíly nejdou vidět, nebo jsou zelenomodré, máte štěstí. Zřejmě máte neutrální podtón a máte vyhráno. Slušet vám tak bude většina barev.

Chladný tón pleti

Chladné tóny pleti mohou sáhnout po růžové, červené, fialové nebo modré. Světle modrá barva na světlé pokožce krásně vynikne a na jaro je skvělou volbou. Vybírat můžete prakticky jakoukoliv pastelovou barvu, jelikož každá pastelová barva na vás bude vypadat dobře. Vyhněte se ovšem světle žlutým odstínům. Zbytečně byste vypadala nezdravě bledá. Naopak zlatavé odstíny vás rozzáří.

Teplý tón pleti

Teplé tóny pleti skvěle fungují se zemitými barvami, jako je žlutá, olivová, zlatá, měděná, oranžová, zelená a bronzová. Ujistěte se, že barvy budou v kontrastu s vaší pletí. Nemusí to být výrazný rozdíl, stačí opravdu jen malý kontrast. Barvy tak na vás krásně vyniknou a zároveň se nebudete muset bát, že byste se v záplavě barev „ztratila“.

Neutrální tón pleti

Jak by se dalo očekávat, neutrální podtóny mohou skvěle podtrhnout neutrální barvy. Také budete vypadat dobře jak ve studených, tak teplých barvách. Jak jsme již zmínili, neutrálnímu tónu pleti sluší každá barva a jakoukoliv barvu si oblečete, bude vám jistě slušet.

Dejte na svůj pocit

Ať už máte jakýkoliv podtón pleti, vždy se řiďte vlastním úsudkem a pocitem. To, že vám podle typologie barev nesluší určitá barva neznamená, že byste ji neměla nosit, pokud ji milujete a cítíte se v ní dobře.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments