Chcete se zbavit nevzhledných tmavých loktů, kvůli kterým se stydíte nosit šaty nebo topy s krátkými rukávy? Pak jste tady správně! Známe totiž hned několik způsobů, s jejichž pomocí se můžete tmavých loktů zbavit poměrně jednoduše a bez bolesti.

Zbavte se tmavých loktů přírodní cestou. Funguje to!

Tmavá kůže na loktech rozhodně není nic, o co bychom my ženy stály, viďte? Ba spíše naopak – tmavé lokty nám ubírají na sebevědomí a pohled na ně nás frustruje. Odmítáme nosit šaty na ramínka, vzdáváme se trendy topů s krátkými rukávy a zkrátka děláme všechno proto, aby si okolí našich ošklivých tmavých loktů za žádnou cenu nevšimlo.

Možná i vás tmavší odstín kůže na loktech sužuje a trápí. Přemýšlíte, jak se tohoto estetického problému zbavit a opět si dovolit nosit to, co se vám líbí. A víte co? My pro vás pár tipů máme a rádi se o ně s vámi podělíme!

Tip první: šťáva z citronu

Citronová šťáva je skvělý pomocník nejen při úklidu domácnosti (hospodyňky nám jistě dají za pravdu), ale pomoci vám může i tehdy, kdy se chcete zbavit nevzhledných tmavých loktů. Stačí si 2x denně na postižená místa (tím máme na mysli lokty) aplikovat čerstvě vymačkanou šťávu z citronu. Proceduru provádějte pouze tehdy, kdy budou vaše lokty v pořádku – pokud by třeba vlivem vysušení byly popraskané, hodně by vás to štípalo. Au.

Tip druhý: bílý jogurt

I obyčejný bílý jogurt může pomoci. Vážně. Možná tomu nebudete věřit, ale i ten vám může s tmavou kůží na loktech pomoci. Jak na to? Opět velmi jednoduše, nečekejte žádnou vědu: jednou denně si lokty potřete bílým jogurtem a nechte 30 minut působit. Pak opláchněte a další den opakujte.

Tip třetí: mandlový olej

Věděli jste, že za vznikem tmavých loktů v mnoha případech stojí skutečnost, že je kůže zrovna v těchto místech extrémně vysušená? Teď si možná říkáte, že tomu se přece dá velmi snadno zabránit a máte pravdu! Na pomoc si povolejte mandlový olej, který pravidelně nanášejte na pokožku na loktech a pečlivě s ní daná místa promasírujte.

Tip čtvrtý: kypřící prášek

Kypřící prášek máme doma snad úplně všichni, vždyť bez něho by buchty nebyly tak krásně nadýchané, že ano? Teď vás možná zaskočíme, ale i na kypřící prášek se lze spolehnout, chcete-li se zbavit tmavých loktů, které vám ubírají na sebevědomí a nutí vás hledět sami na sebe skrze prsty. Jaký je postup v tomto případě? Stačí kypřící prášek smíchat s malým množstvím sody, aby vám vznikla kaše a tu následně nanést na lokty. Nechte působit 15 minut a opakujte 2-3x do týdne.

Tip pátý: rajčatová šťáva

Jako poslední ještě tip na použití rajčatové šťávy, která je přirozeně kyselá a může posloužit jako efektivní přírodní bělidlo na tmavou pokožku. Do rajčatové šťávy lokty ponořte a nechte je tam „plavat“ alespoň půl hodiny. Poté opláchněte a opakujte 2x do týdne. Pozor – po této proceduře doporučujeme lokty promastit olejíčkem, aby nebyly vysušené.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze