Černé tečky, stejně jako třeba akné, dokáží dohánět k šílenství. Pokud na ně trpíte, pak jistě víte, že boj s nimi nebývá lehký a mnohdy nepříjemně kazí vzhled obličeje. Existují desítky způsobů, jak se jich zbavit.

Než se však na všechny tyto způsoby podíváme, je důležité vědět, co to černé tečky vlastně jsou. Většina lidí si myslí, že se jedná o nečistoty, což není pravda. Jedná se o ucpané póry vznikající nadměrnou tvorbou mazu a odumřelých kožních buněk. Bílé a černé hlavičky se liší pouze tím, zda se jedná o otevřený či uzavřený pór.

Babské rady a mačkání

Obvyklý boj s černými tečkami je pomocí nehtů, kdy se snažíte je prostě “vymačkat”. Máte-li černých teček hodně, vyžadovala by tato metoda hodně času, navíc ne ke každé černé tečce se dá snadno dostat. Zásadní problém tohoto způsobu je riziko infekce a vzniku ještě horšího problému.

Proto se používají nejrůznější babské recepty. Známé jsou například maska z vaječných bílků, medu a mléka či směs medu se skořicí. Všechny tyto aplikace kromě odstraňování černých teček mají dodávat pokožce i potřebné živiny.

Dalším způsobem, který by měl pomoci se černých teček zbavit, ale především jim předcházet, je úprava jídelníčku a péče o pokožku. Tím nejdoporučovanějším v boji s tečkami i akné je dostatečný pitný režim, aby byla pokožka dostatečně hydratovaná.

Nejnovější trendem je asijská kosmetika

Pokud máte pocit, že babské recepty příliš nepomáhají, nejste sami. Problémů s černými tečkami si všimli i výrobci kosmetiky. Dnes už se nemusíte spoléhat pouze na peeling a hydratační krémy. Asijské pleťové masky černé tečky doslova “vytáhnou”. Poohlédněte se ve vašich oblíbených drogerií či na internetu.

Aplikace černé asijské masky je jednoduchá, stačí si obličej (nebo jen problematické místo) začernit maskou, nechat působit a poté sloupnout. Masku stačí používat 1-2x týdně.

Složení tradičních asijských masek je navíc mnohem bohatší, než konvenční “babské” masky, protože vedle aktivního bambusového uhlí obsahují i cenné živiny jako extrakt ovse, grapefruit, vitamín B5, extrakt z rozmarýnu, extrakt z měsíčku lékařského, vitamín A i vitamín E. Zkrátka vše, co potřebuje pokožka proto, aby byla zdravá a krásná.

Foto: Unsplash.com, Instagram.

Načítání...

Diskuze