Jak se vypořádat s plešatostí

Plno mužů z ní má obavy, plno mužů přivádí do stresu a snižuje jejich sebevědomí. Řeč je o plešatosti, kterou pocítí více jak polovina mužů v České republice. K plešatosti vede celá řada faktorů, největší roli však hraje genetika.

Muži mají zpravidla dvě možnosti. Buď se rozhodnou s plešatostí bojovat nebo ji přijmou a naučí se s ní žít. Bojovat s plešatostí znamená vyhodit spousty peněz za různé léky, které slibují extrémní zlepšení nebo si můžete nechat průběžně transplantovat vlasy. Řešením je i nošení tupé, což podle nás není příliš elegantní způsob, jak zakrýt holou hlavu. Léky, správná strava, cvičení, to vše plešatost jen oddálí, svému osudu se však většinou nevyhnete. Čím dříve se s plešatostí smíříte, tím dříve začnete žít lepší život a my vám v našem článku poradíme, jak na to.

jak-se-vyporadat-s-plesatosti-07
jak-se-vyporadat-s-plesatosti-06

Přestaňte na plešatost koukat jako na vadu

Nikdo není dokonalý a ani vy nebudete. Každý má nějakou nedokonalost, se kterou se zkrátka musí naučit žít. Přitom plešatění není ani zdaleka tou nejhorší vadou, která vás mohla v životě potkat. Uvědomte si, že na světě mají lidé tisíckrát horší problémy, než jsou kouty na hlavě.

Nejste v tom sami

Jak jsme již zmínili, plešatění postihne u nás více jak polovinu mužů. Některé začnou jejich vlasy opouštět již v mládí, jiné až v dospělosti. Tak či tak, na světě jsou mraky plešatých mužů a vy se časem stanete jejich součástí. Přitom tito muži mají krásné ženy a úspěšnou kariéru. Některým dokonce hlava bez vlasů sluší víc. Ze slavných osobností bychom mohli jmenovat Marka Vašuta, Daniela Landu nebo Dwayna Johnsona.

Získejte podporu vaší drahé polovičky

Pokud máte již stálou partnerku, jistě vás ráda podpoří a pomůže vám k uvědomění si, že stresovat se kvůli vypadávání vlasů je naprosto bezpředmětné. Pokud partnerku nemáte, možná si říkáte, že pleš vám k jejímu získání zrovna třikrát nepomůže. Zkrátka musíte si najít takovou, které to vadit nebude. Některé ženy jsou v tomhle ohledu bohužel chladné a pokud nemáte na hlavě bujnou hřívu, tak máte u takové ženy smůlu. Existuje však i opačný pól žen. Tedy ženy, které přímo po holohlavých mužích touží a vyhledávají je.

Berte to jako svou přednost

Uvědomte si, že někteří muži si vlasy holí účelně. Holá hlava vypadá zkrátka mužněji. O plešatých mužích se navíc říká, že jsou tím nejlepším, co může ženu v posteli potkat.

Experimentujte se zbytkem vlasů

Pokud vám ještě nějaké vlasy zbyly, proč s nimi nezkusíte zajít do barber shopu? Pokud se vám dělají kouty, doporučujeme oholit vlasy po stranách na úplné minimum, zatímco nahoře nechte vlasy delší. Opticky to vypadá mnohem lépe. Vyzkoušet můžete celou řadu sestřihů.

Nechte si narůst pořádné strniště

Rostou vám vousy? Pokud ne, tak vám tato rada k ničemu nebude. Pokud však vaše vousy holíte každý druhý den, zkuste jim na místo toho dopřát pořádnou porci času k růstu. S holou hlavou a pořádnými vousy budete vypadat nejmužněji, jak jen to jde.

Foto: Unsplash.com.