Asi každá žena se děsí dne, kdy se podívá do zrcadla a objeví první vrásky. Bohužel času poručit nelze a stárnutí zastavit nedokážeme. Co ale udělat můžeme, je stárnutí zpomalit a oddálit. A nepotřebujeme k tomu drahé přípravky z obchodu.

Udržet si mladistvý vzhled co možná nejdéle? Tajné přání nás všech! Jak toho dosáhnout i bez nutnosti utrácet spoustu peněz za drahou kosmetiku? Co třeba tak, že zkusíte jeden z následujících tipů?

Kyselý drink po ránu

Dát si po ránu skleničku vody s jednou čajovou lžičkou jablečného octa? Ještě než to odsoudíte a ohrnete nad touto kyselou “dobrotou” nos, měly byste vědět, že vám tenhle kyselý drink nastartuje metabolismus a dopřeje tělu potřebný vitamín C – a o tom se ví, že bojuje proti vráskám, což všechno vysvětluje.

Foto: Pexels.com

Obličejová gymnastika

Zadejte si tohle slovní spojení do vyhledávače a nebudete se stačit divit, kolik cviků existuje pro procvičování obličeje. Obličejová gymnastika je skvělá, že procvičí prakticky všechny svaly, které tak budou ve formě a vrásky naopak nebudou mít šanci.

Noste hlavu pěkně nahoru

Milujete ruční práce, často koukáte do telefonu nebo spíte podložené několika polštáři? Nikdo vás od toho nechce zrazovat, ale právě tohle sklápění hlavy dolů podporuje tvorbu vrásek na krku. Proto se snažte nosit hlavu pěkně vzhůru, ať se pokožka nekrabatí a nestárne rychleji, než je potřeba.

Foto: Depositphotos.com

Pozor na kouření nebo pití brčkem

Vrásky se svého času nevyhnou ani oblasti okolo úst. Jejich vzniku právě na těchto místech nahrává například kouření, pití brčkem nebo špulení pusy. A když už zmiňujeme to kouření, pak byste měly vědět, že napomáhá rychlejšímu stárnutí pleti, což vede k tomu, že pleť kuřaček působí našedle a nezdravě.

Foto: Depositphotos.com

Pořádně se nadýchněte

Ještě než začnete pokyvovat hlavou nad tím, jakou spojitost mají vrásky a dýchání, vysvětlíme vám, že pokud se do těla dostává dostatek vzduchu, organismus je mnohem lépe okysličený a snáze se tak vypořádává se stresem, jemuž jsme prakticky dnes a denně vytaveny. A jak je známo, stres a stárnutí (vznik vrásek) spolu souvisí…už vám to dává smysl?

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments