Jak se správně odlíčit, aby se vám nelámaly řasy? Není to věda

Řasy jsou vějířkem okolo očí, který našemu pohledu dodává na hloubce i smyslnosti. Pokud k nám příroda nebyla štědrá a nenadělila nám řasy dokonale husté, musíme si k nim pomoci použitím řasenky. Dělá to tak většina z nás a vlastně, proč ne? Pokud máte řasy jemné a s jejich s jejich hustotou to není žádná sláva, měly byste si dát záležet, abyste z nich řasenku odličovaly správně. Jinak riskujete jejich poškození a polámání…

Achjo, místo řas mám jen pár chlupů!

Říkáte si při pohledu do zrcadla něco podobného? Trápí vás, že nemáte od přírody krásně husté řasy, které by smyslně lemovaly vaše oči a dodávaly vašemu pohledu na významné hloubce? A co když vám řeknu, že si za jemné, řídké a polámané řasy možná můžete vy samy?

Na vině totiž může být jejich špatné a nešetrné odličování. Odličování je nuda, co si budeme povídat. Nikoho nebaví, ale dělat se to musí. Když se ale odličujete špatně, pak vás to může stát řasy. A to doslova.

Jak si správně odličovat řasy?

Odličování je pro většinu z nás neoblíbená činnost, které se věnujeme jen proto, že se to prostě musí a tečka. Tudy vlak nejede. Většina z nás k němu přistupuje jako k povinnosti, proto to zpravidla vypadá tak, že rychle smázneme make-up z tváře, často za použití větší síly, než je vlastně potřeba.

A to je právě ta chyba, zvlášť, když jde o řasy.

Na řasy se totiž musí opatrně, něžně a jemně. Když se k nim chováte hrubě a při odličování nedáváte pozor, odmění se vám tím, že budou vypadávat, budou se lámat a budete jich mít stále méně a méně. A to určitě nechcete.

Rada první: odličovač

Základem všeho je odličovač. Vybírejte takový, který dokonale odlíčí nejen řasy, ale celkově i oční okolí. Neměl by podráždit oči, na to si dejte pozor, jinak budete vypadat jako po hodně bujaré noci. Ideální je nemastný odličovač bez obsahu oleje.

Rada druhá: postup

Odličujete si řasy tím způsobem, že odličovací tamponek táhnete ze strany na stranu? Chyba! Ono to sice v případě očí tak nějak láká, ale řasám to škodí. Proto pamatujte, že řasy se vždy odličují jemným tahem dolů, nikdy ne ze strany na stranu!

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.