Jak se oblékat a vypadat štíhleji

woman in white t-shirt carrying black leather backpack

Někdy stačí udělat jen pár malých změn ve stylu oblékání a můžete velmi snadno docílit štíhlejšího dojmu. Pokud máte pár kilo navíc a máte v lecčem problém vypadat dobře a hlavně – cítit se pohodlně, zkuste se zamyslet nad následujícími tipy, které by vám měli pomoci ve štíhlejším vzhledu. Ve vší podstatě se vlastně jedná jen o několik základních a jednoduchých tipů.

Pokud například máte o kousek delší kalhoty (klidně i džíny), nosíte je v kombinaci s obuví na podpatku? Pokud ne, zkuste to. Nejen že budete působit štíhleji, nabydete zároveň o kousek elegantnějšího dojmu a navíc – jak říká nadpis článku – budete působit štíhleji.

  1. Zkuste stahovací oblečení. Zapomeňte na různé zařezávající se elastické pásy, které možná znáte z minulosti. Stahovací oblečení je v dnešní době už někde jinde. Stahovací spodní prádlo nabízí skutečný komfort pro vaše tělo. Nejinak je tomu u triček a tílek. Navíc v zimě oceníte možnost zahřát se i tenkou součástí oblečení.
  2. Kupujte správné podprsenky. Pokud máte problém s nadměrným poprsím, které nemusí vždy být zrovna tam, kde byste si přála, aby bylo, začněte s výběrem vhodné podprsenky. Vhodná podprsenka by měla bez problémů. Také byste se měli poohlédnout po různých podprsenkách pro různé příležitosti. Věřte, že jeden tip vám nestačí. Existují speciální podprsenky pro sport, do společnosti, pod tričko, bez ramínek a spoustu dalšího. Nebojte se se zeptat v obchodech.
  3. Vsaďte na jeden odstín. To, že černá zeštíhluje – to víme všichni, ale věděli jste, že zeštíhlujícího dojmu docílíte i tak, že se oblečete v jednom odstínu? Takže není rozdíl, jestli budete oblečeni od hlavy až k patě v černé nebo třeba v bílé.
  4. Volnému oblečení se raději vyhněte. Volné a plandavé oblečení nebude to pravé pro vás. Silnějším postavám vždy sluší nosit oblečení dobře střižené a dobře padnoucí, aby vaše tělesné proporce byly viditelně odděleny. Nic by nemělo splývat.
  5. Tmavé barvy noste na nejsilnějších partiích. Máte větší zadeček, bříško nebo prsa? Pokud chcete některou partii opticky zmenšit, zvolte tmavé oblečení právě pro tyto partie. Pro větší zadeček zvolte černé kalhoty nebo tmavé džíny. Pro příliš výrazná prsa zvolte třeba černou bundičku a kontrastujte světlýma kalhotama.
  6. Noste podpatky. Jak již bylo zmíněno výše, pokud se opticky zvětšíte správnou obuví, získáte i efekt několika kilogramů dolů.
  7. Šperky noste blízko tváře. Tímto způsobem docílíte toho, že veškerá pozornost upřená na vaši osobu bude směřovat k vaší tváři a pokud máte problémy s některými partiemi, můžete pak jednoduše odvést pozornost právě na svou tvář.
  8. Zvolte správné vzory. Existuje řada vzorů, které vás opticky zvětší a to není vaším cílem. Vyhněte se proto raději puntíkům, tenkým vodorovným pruhům nebo velkým květinovým vzorům s velkýma mezerama. Jemné úzké svislé pruhy nebo menší květiny blízce od sebe vzdálené vám prokáží mnohem větší službu.
  9. Dbejte i na make-up. Pokuste se docílit efektu hubenější tváře, pomozte si jednoduchými triky, jako na videu níže:

Využíváte některé z těchto tipů? Znáte další zajímavé tipy, jak vypadat štíhleji? Využijte komntářů a dejte nám o nich vědět.

Kde se inspirovat dál? Zkuste třeba tento odkaz: http://www.beirutnightlife.com/lifestyle/fashion/how-to-dress-5-kilos-thinner/


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.