Máte před sebou pracovní pohovor, na kterém chcete udělat dojem? Pak se kromě přípravy na mnohdy zapeklité otázky dobře zamyslete i nad tím, co si vezmete na sebe. A pokud vůbec nemáte představu, jaký outfit je na pracovní pohovor vhodný, pak uděláte nejlépe, když se inspirujete v našem dnešním článku!

Outfit na pracovní pohovor aneb štěstí přeje připraveným!

Ne nadarmo se říká „štěstí přeje připraveným“ a jak už to tak bývá, kdo si dá záležet, ten většinou slaví. Nejenže byste se tak před pohovorem měli připravit po technické stránce (nastudovat si informace o zaměstnavateli, připravit si odpovědi na otázky, mít jasnou představu, co vlastně od nového zaměstnání očekáváte) ale zamyslet byste se měli i nad vhodným outfitem.

A s tím vám můžeme pomoci!

Pouzdrová sukně a slušivá halenka

Na prvním dojmu v případě pracovního pohovoru rozhodně záleží. Chcete-li se blýsknout, můžete vsadit na dobře padnoucí pouzdrovou sukni sahající ke kolenům a k ní přihodit pěknou halenku. My si umíme představit například černou sukni s drobným rozparkem na zadní straně a k ní něžnou halenku s volánky. Co se botiček týče, hodí se klasické lodičky, se kterými to nikdy nemůžete zkazit.

jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-04
jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-03
jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-01

Pohodlné ležérní sáčko

Šaty jsou dominantou žen, o tom nemusí být sporu. Jasně, na pracovní pohovor asi jen stěží vyrazíte v maxišatech, které jsou perfektní někam k vodě, ale na pohovor ohledně nové práce se nehodí. Místo toho vsaďte na ležérní model, mohou to být klidně malé černé, vybírat ale můžete i mezi jinými odstíny. Šaty pak doplňte o slušivé a dobře padnoucí sáčko a na nohy obujte lodičky na vysokém podpatku. Úspěch, alespoň co se oblečení týče, je zaručen.

jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-06
jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-05

Elegantní kostýmek

Klasikou v tomto případě zůstává kostýmek. I zde ale platí, že by vám měl dobře sedět, protože jen stěží uděláte dobrý dojem, když se na pohovoru objevíte v kostýmku, ve kterém se díky jeho velikosti buď ztratíte, nebo ve kterém se budete bát posadit, aby vám těsné kalhoty náhodou nepovolily ve švu. Co se barvy týče, nemusíte se spoléhat jen na černou, stejně tak dobře vám bude slušet například béžová, tmavě modrá nebo třeba šedá.

jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-08
jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-07

Tmavé džíny a košile

Jestliže na pracovní pohovor hledáte něco pohodlného, ale jednoduchého, pak se oblékněte do tmavých džín a ty doplňte o košili. Jestli bude mít košile vzor nebo ne, to necháme na vás, dovolíme si jen doporučit, abyste v případě vzoru vybírali něco střídmějšího – košile posetá velkými srdíčky asi nebude to pravé ořechové, co myslíte? Na nohy raději místo tenisek obujte baleríny.

jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-11
jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-10
jak-se-oblect-na-pracovni-pohovor-12

Foto: ASOS, Green Point.

Načítání...

Diskuze