Štíhlejší díky módním trikům? Stylisté radí, jak se oblékat, patříte-li k objemnějším typům

Nemusíte se hned pouštět do diety, abyste ze svého vzhledu dokázala odmazat pár kilogramů. Někdy stačí jen drobnost. Volba správného oblečení, jež vás učiní na pohled štíhlejší, je často podceňovaná technika. Pojďme se společně podívat na osvědčené triky, díky kterým budete působit štíhlejším dojmem!

1. Zvládnuté vrstvení udělá divy 

Základní stavební kámen snahy působit vizuálně štíhleji představuje správné vrstvení oblečení. Zúžit postavu dokáží kupříkladu dlouhé a volné kardigany, jež se dají nosit vyjma léta prakticky pořád, radí módní stylistka Susan Toepfer pro Health.com.

Pár kilogramů navíc v horní části těla zas efektivně dokážete skrýt díky šálám a šátkům.

2. Černá barva oblečení 

Černá zeštíhluje, to je snad nejznámější módní poučka. Jestliže toužíte po optickém zeštíhlení, ze svého šatníku vyřaďte nebo alespoň zredukujte světlé oblečení. Obzvláště bílé a khaki barvy mají tendenci násobit náš objem, což rozhodně nechcete. Nahraďte je oblečením s tmavými odstíny.

Podobný efekt jako černá barva dokáže vykouzlit i tmavě modrá, fialová či tmavší hnědá.

3. Volte zeštíhlující prádlo 

Správně vybrané spodní prádlo dokáže vaši postavu hezky zformovat a učinit ji tak na pohled daleko štíhlejší, než jak je tomu ve skutečnosti. Proto se nebojte sáhnout po zeštíhlujícím prádle. Avšak myslete i na svoje zdraví a nevolte až příliš stahující prádlo.

Zeštíhlující prádlo se hodí zejména k šatům, jež poodhalují více detailů vaší postavy. 

4. Džíny s vysokým pasem 

Nevzhledné tukové převisy v oblasti boků snadno skryjete díky džínům s vysokým pasem, které jsou v poslední době obzvlášť trendy. Nebojíte-li se zdůraznit svůj zadeček, pak je tento trend skvělou i praktickou volbou. V neposlední řadě džíny s vysokým pasem opticky prodlužují tělo, což vám rovněž na pohled nějaké to kilo ubere.

5. Noste vhodné doplňky 

Čím větší a výraznější kabelku či tašku s sebou ponesete, tím drobněji vedle ní budete působit – nebojte se tedy vsadit i na tuto optickou iluzi. Dále si rozhodně do svého šatníku pořiďte tenký pásek, který vám na rozdíl od toho širokého nevytvaruje postavu do tvaru přesýpacích hodin, což radí například portál WikiHow.com

6. Volte vhodné potisky oblečení a vhodné vzory 

Užíváte-li si módní kousky, jež sází na potisky, volte je jen s největší opatrností, jste totiž na tenkém ledě. Potisky mají schopnost přitahovat pozornost a zde si proto dávejte pozor, na jakých partiích a jak výrazné potisky se v rámci vašeho outfitu vyskytují. Největší jistotou bude buď potisky úplně vyřadit, nebo je volit rafinovaně, například ke zvýraznění hrudníku.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.