I když zrovna nemáte postavu modelky z titulní stránky módního časopisu, můžete se líčit tak, aby si těch pár kilo navíc nikdo ani nevšiml. Poradíme vám několik fíglů, díky kterým opticky zeštíhlíte a to jen díky make-upu!

Když se umíte líčit, hravě zamaskujte nadbytečná kila

Líčení dokáže s naším vzhledem hotové divy. Můžeme se díky němu cítit krásnější, můžeme si za pomoci líčení dodat sebevědomí a světe div se, se šminkami se dokonce můžeme alespoň opticky zbavit několika kil. Jasně, ta kila se samozřejmě nevypaří a na těle vám zůstanou, ale se správně zvoleným make-upem se vám podaří od nich odvrátit pozornost okolí. A to zní dobře, nemyslíte?

Pár tipů, jak se líčit, když patříte mezi baculky

Rozhodně nevadí, že nemáte postavu pyšnící se ideálními mírami 90-60-90. My jsme totiž toho názoru, že každá žena je krásná, umí-li se sebou správně pracovat. Pakliže sami sebe přijmete takové, jaké jste, naučíte se mít rády samy sebe a k tomu všemu si osvojíte základní triky, jak se i s pár kilo navíc správně líčit, pak se rázem stanete středobodem nejen mužské pozornosti. Vážně!

Trik číslo jedna: zvýrazněte oči pomocí černé linky

Naučte se namalovat si dokonalé černé linky a můžete si být jisté, že si vašich tělesných proporcí nikdo nevšimne, protože všichni budou upírat zrak přímo do toho vašeho! Kromě toho, že černé linky dodají očím na výraznosti, mají také schopnost obličej opticky zúžit a tím pádem zeštíhlit. A to je přesně ten efekt, kterého chcete dosáhnout, takže směle do toho!

Trik číslo dva: zjemněte své rty

Mysleli jste si, že baculkám sluší výrazné rty? Pak jste se bohužel spletli, je to totiž přímo naopak. Ženy s pár kily navíc by se měly soustředit spíše na jemnější vystižení svých rtíků. Zapomeňte tedy na křiklavé a výrazné rtěnky a místo toho se vyzbrojte něčím jemnějším, třeba růžovou nebo broskvovou rtěnkou. Ta udělá zázraky, uvidíte!

Trik číslo tři: nepodceňujte tvar obočí

O obočí je známo, že dokáže s naším obličejem hotové divy. Pakliže jste byli toho názoru, že na obočí přeci až tolik nezáleží, pak si vás dovolíme opravit. Záleží. A hodně! Pokud jste si až do dnešního dne obočí upravovali do tvaru tenoučké linky v domnění, že si tím pomáháte, pak to bylo spíše naopak. Tady totiž rozhodně neplatí, že čím užší a tenčí obočí, tím hubenější efekt. Kdepak! Vaší sázkou na jistotu je přirozený tvar obočí, který můžete lehce upravit stínem ve vhodné barvě.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com, Pinterest.