Cestujeme stylově i prakticky: Jak sbalit batoh na několik dní?

black hiking backpack near white Fujifilm instax mini camera near black leather boots, red half-zip jacket, gray pocket watch on white map

Cestování je součástí našich životů. Lock-downy jsou konečně minulostí a my si tak plnými doušky vychutnáváme naši oblíbenou činnost – cestování. Jak se sbalit na kratší dovolenou, se kterou si vystačíte jen s jedním batohem? Zdá se vám to nereálné? Pokud jedete na dovolenou jen na pár dnů až na týden, hravě si vystačíte s batohem, kam se vejde mnohem více věcí, než si myslíte.

Velký prostorný batoh je základ

Než začneme balit, je potřeba pořídit si prostorný batoh, do kterého se hravě vejdou všechny vaše poklady. Vsaďte na batoh, který se dá otevřít po obou stranách a rozložit na dvě půlky. Budete mít jednodušší přístup ke svým uložením věcem a využijete díky tomu i ten nejmenší prostor, který máte v batohu k dispozici.

Ačkoliv se to zdá nereálné, postačí vám batoh, který má cca 30 l. Vyplatí se také vybírat takový, který má mnoho postranních kapes. Do těch můžete uložit například nabíječku, powerbanku, pití apod.

Nezapomeňte, že batoh vám bude sloužit nejen jako úložný prostor pro přepravu vašich věcí, ale na dovolené ho jistě užijete i na na různé túry a výlety. Polstrovaná zadní část batohu včetně popruhů by tak měla být must have vašeho cestovního pomocníka.

woman in white long sleeve shirt with red and black backpack
Foto: Unsplash

Vytvořte si seznam nejdůležitějších věcí

Sbalte si s sebou jen věci, které víte, že opravdu využijete. Ideální je tak začít sepsáním seznamu věcí, co potřebujete a třeba i sestavováním outfitu na jednotlivé dny. Vše si dejte stranou a ještě jednou zkontrolujte, zda vše opravdu využijete. Zbylé věci nechejte doma, v batohu by vám zbytečně zabíraly místo.

Sbalte si co nejvíce univerzálního oblečení

Pokud chcete ušetřit za přikoupené zavazadlo a cestovat pouze s batohem, pak vsaďte na univerzální kousky z vašeho šatníku. V batohu by rozhodně neměly chybět džíny, které jsou vhodné do chladnějších dnů. Vynosit je navíc můžete k více topům a mít tak každý den jiný outfit. Vybírejte oblečení, které je snadno kombinovatelné a krásně k sobě ladí.

Foto: Shutterstock

Sežeňte si miniatury vaší oblíbené kosmetiky

Kosmetickou tašku s vaší dekorativní kosmetikou i péčí na pleť vyměňte za cestovatelské miniatury. Ty seženete v každé drogerii, nebo zakoupíte na různých e-shopech. Tyto miniatury vám nejen ušetří místo v batohu, ale zároveň nemusíte řešit, zda máte s sebou tekutiny, které mají na palubu letadla povolených 100 ml.

brown fedora hat on white table
Foto: Unsplash

Nejtěžší a největší oblečení oblékněte na sebe

Chcete si sebou vzít velký slaměný klobouk? Vybrala jste si sneakers boty, které jsou těžké a neodjedete ani bez vašeho koženkového křiváku? Všechno si můžete obléknout na sebe a ušetřit tak místo v batohu. V letadle si to můžete odložit a zároveň mít stále při ruce.

Tak kam vyrazíte za dobrodružstvím?


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.