5 tipů, jak prodloužit letní opálení klidně až do zimy

Konec léta je pomalu tady. Čeká nás sice ještě pár posledních výkřiků teplých dnů, ale je na čase se smířit s tím, že pomalu ale jistě přichází podzim. Trochu toho slunečného a teplého počasí si ale můžete uschovat klidně i do zimy, a to na své pokožce. Máme pro vás 5 tipů, jak prodloužit letní opálení.

1. Základ úspěchu je voda

Přijde vám to jako klišé? Ve skutečnosti je voda jeden z hlavních pomocníků pro udržení dlouhodobého letního opálení. Důležité je dodržovat denní doporučení přijímat přibližně 2,5 litru vody. Doporučujeme pít čistou vodu s plátkem citronu, který je bohatý na vitamin C. Vodu si můžete ochutit také mátou, která vás příjemně osvěží a nakopne do sychravých podzimních dnů.

Nezapomínejte na to, že vodu najdete i v mnoha jiných surovinách, které vaší pokožce pomůžou, aby zůstala svěží a udržela si nádech bronzu. Mezi takové suroviny patří například meloun, okurka, salát, ananas nebo borůvky.

Foto: Unsplash

2. Peeling pokožky

Pokud se každé při každém koupání myjete s úzkostlivě jemně, abyste si náhodou nevydrhly bronzovou pokožku, nemusíte se bát. Opálení je „vyryto“ v pokožce a jen tak se nesmyje. Proto nezapomínejte na pravidelný peeling celého těla, které zbaví pokožku nečistot. Trpíte na pigmentové skvrny a nerovnoměrné opálení? I v tomto vám peeling pomůže. Držte se ovšem pravidla: maximálně jednou týdně.

3. Hydratační jemně samoopalovací krém

Vaše krásné letní opálení nepotřebuje další vrstvu bronzového nádechu. Mohlo by to způsobit oranžové fleky, které jsou nepřirozené. K podpoře opálení skvěle pomůže obyčejný hydratační krém, který vaší pokožce dodá jemný bronzový nádech. Při pravidelném užívání takto docílíte opálené pokožky klidně až do dalšího léta.

Foto: Unsplash

4. Kombinace všeho zakončení studenou sprchou

Dříve, než si ráno dáte horkou kávu, která vás nakopne do dalšího pracovního zápřahu, najděte si pár minut a dejte si studenou sprchu. Je mnohokrát dokázáno, že studená voda hydratuje pokožku a napomáhá k udržení opálení. Navíc vás po ránu zaručeně probudí. V kombinaci s našimi předchozími tipy se nemusíte bát, že byste přes zimu byly bílé jako Sněhurka. Přesto pro vás máme ještě radu na závěr.

5. Bronzer

Jste zvyklá používat bronzer pouze na určená místa vašeho obličeje, abyste zvýraznila kontury? Pomocí bronzeru ale dokážete mnohem více. Pokud jste si jako součást outfitu zvolila top s výrazným dekoltem, pak ho zvýrazněte ještě více pomocí bronzeru.

Pozor držte se pravidla – málo je někdy více, abyste se na sluníčku netřpytily jako upír Edward ze Stmívání. Jemné zvýraznění bronzeru perfektně doplní vaše letní opálení a vy si i deštivém podzimním dnu přijdete jako uprostřed léta.

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments