Rozšířené póry jsou strašákem mnohých z nás. Co s nimi můžeme dělat? Jak se jich zbavit a co dělat proto, aby se opět nevrátily? Pokud chcete vědět, jak se tohoto neduhu zbavit, pokračujte v čtení dnešního článku.

Víme, jak si pomoci

View this post on Instagram

Ugh

A post shared by I Hate Acne😭💗👩‍💻 (@acne_freedom) on

Cvičte pravidelně

Možná vás to překvapí, ale pravidelné cvičení – zejména běh – má opravdu blahodárný vliv na akné a s ním spojené rozšířené póry. Důvod je jednoduchý, při běhu dochází k cirkulaci krve a pokožka se začne silně prokrvovat. Navíc, ačkoliv to možná zní absurdně, se pot vůči akné a rozšířeným pórům chová jako čistící prostředek.

Nesahejte si na obličej

Mnohdy si neuvědomíme, jak moc jsou naše ruce špinavé. Jezdíme každý den v MHD, přikládáme si ke své pokožce telefon, platíme v prodejnách bankovkami, ve fitku saháme na stroje a tak podobně. Zkrátka denně na nás číhá tisíce příležitostí, jak se ušpinit.

Sáhli byste si pak na svůj obličej, když si uvědomíte, co vše naše ruce podstupují? Děláme to všichni a nevědomky, ale své pleti tím jen škodíme a více ji tak znečisťujeme.

Tvorbě rozšířených pórů napomáhá právě výše zmíněné znečisťování, kterým je naše pleť zanášena. Snažte se ji držet co nejvíce čistou a můžete si být jisti, že jste si právě výrazně pomohli od dalšího vzniku akné.

Voda

Pokud máte znečištěnou pokožku, je s největší pravděpodobností něco špatně uvnitř vašeho těla. Střeva a žaludek jsou znečištěna zejména špatnou stravou. Svou roli hrají ale i hormony a genetika. Ať už je se jedná o genetiku nebo špatné stravovací návyky, prospěje vám pročistit své tělo zevnitř. A to nejlépe nám nejpřirozenější tekutinou – čistou vodou, která to špatné co může, vyplaví z těla ven.

Foto: Unsplash.com, Instagram.com.