Věděli jste, že původní obyvatelé Ameriky medu přezdívali tekuté zlato? Tento žlutý zázrak nejenže skvěle chutná, ale navíc je univerzálním všelékem. Oproti nachlazení a chřipce nachází své uplatnění také v péči o vlasy i pleť.

Voňavý balzám na rty

Na trhu s kosmetikou můžete najít mnoho produktů, na jejichž obsahu se podílí med v kombinaci se včelím voskem.

Určitě to znáte, teploměr ukazuje těsně pod nulou, což znamená jediné – popraskané rty a ruce. Pak je jedinou záchranou medový balzám, který si mimochodem můžete vyrobit doma.

Smíchejte jednu lžíci medu se třemi lžícemi včelího vosku. Směs obohaťte pěti lžícemi jojobového oleje. Jojoba je skvělá v tom, že se svým pH vyrovná naší pokožce. Tím pádem působí příznivě na akné a popraskaná kůže se díky jejím účinkům hojí rychleji.

Medem ke světlejšímu odstínu vlasů

Enzymy medu, stejné jako citrónu, dokáží rozjasnit a pročistit pokožku. Stejného dojmu můžete docílit i se svými vlasy. Tento beauty tip nejlépe funguje u světlovlásek. Pokud je vaše barva vlasů tmavší, nezoufejte, ale obrňte se trpělivostí.

Aplikujte takový druh medu, jehož barva je vám nejbližší. Samozřejmě se musí jednat o pravý včelí med z ověřeného zdroje a to nejlépe přímo od včelaře.

Před nanesením med smíchejte se dvěma lžícemi citrónové šťávy. Pro lepší efekt proceduru opakujte.

Kávovo – medový peeling

Bojovnice proti celulitidě mohou plesat, máme pro vás jednoduchý tip na odstranění tzv. pomerančové kůže. Smíchejte rozmixovaná kávová zrnka spolu s přiměřeným množstvím medu a jemně vmasírujte na postiženou oblast.

Masáž v kombinaci s výše zmiňovanými ingrediencemi má skvělé účinky. Nicméně pamatujte, že výsledek se dostaví až po cca 3. měsících pravidelných aplikací. A aby to nebylo tak jednoduché, je potřeba povislou kůži zpevnit pravidelnou makačkou ve fitku.

Med jako skvělá přísada do koupele

Nechte vámi zvolené množství medu rozpustit v horké vodě. Směs následně vylijte do připravené koupelové lázně. Následně si vychutnejte svou zaslouženou půlhodinku relaxace. Svou relaxační chvilku si můžete vychutnat spolu s čajem dochucený medem.

Med je plný antioxidantů, vaše tělo detoxikuje a zbaví oxidačního stresu. Budete se cítit odpočatá a jako bonus se budete moci těšit z hebké pokožky.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze