Půvabná plus size modelka boří mýty o plnoštíhlém těle. Zvládla uběhnout i maraton a dokonce jen ve spodním prádle

Jada Sezer, jejíž profese je plus size modelka, je vskutku inspirativní dáma. Jako úspěšná modelka nadměrných velikostí má blízko i k sociálním sítím, kde sklízí značný úspěch. Jen na instagramu sahá její popularita takřka k 300.000 sledujících. A není divu, Jada svou životní filozofií nabourává řadu klišé, které napříč společností panují o ženách s pár kily navíc.

Jada velmi dbá na své duševní zdraví a věří, že fitness není o tom získat dokonalé tělo, nýbrž o tom být zdravý fyzicky i psychicky. V roce 2018 dokonce uběhla slavný londýnský maraton. Ano i se svým tělem větších rozměrů uběhla 42 km! A dokonce to zvládla jen ve spodním prádle! Se svou zkušeností i životní cestou se svěřila v rozhovoru pro Cosmopolitan.

Proč se rozhodla zkusit běžet maraton? Jednou se v Londýně setkala s Charliem Darkem, mužem, který je zakladatelem běžecké komunity Run Dem Crew. Nikdy předtím ani neběžela na autobus, jak v rozhovoru zmínila, ale Charlie ji velmi motivoval. Naučil ji, že běžecké úspěchy by se měly oslavovat, ať jsou malé, nebo velké, a proto i Jada začala běhat. Spolu s ostatními.

„Je těžké vystoupit ze své komfortní zóny, zvláště ve fitness, protože z počátku se můžete cítit velmi zranitelně. Začněte tedy tam, kde se budete cítit pohodlně. Já jsem se při běhání po ulici necítila dobře, protože na mě kvůli mým skákajícím prsům pořád někdo pískal, a tak jsem si cvičení přizpůsobila. Našla jsem si oblečení, v němž jsem se cítila pohodlně, nosila jsem sluchátka, takže jsem při běhání začala poslouchat inspirativní podcasty nebo motivující hudbu, a neběhala jsem po rušných ulicích. A pak už se to pro vás stane naprosto běžnou věcí. Jakmile jednou vykročíte ze své komfortní zóny, bude už jenom lépe,

vysvětluje Jada v rozhovoru pro Cosmopolitan.

I proto se rozhodla uběhnout maraton jen ve spodním prádle, chtěla totiž každému ukázat, že není vůbec nutné stydět se za své tělo, kde občas něco přetéká a poskakuje. Je to naprosto přirozené a nikdo by se za své tělo stydět neměl.

Jsem velikosti XL a vždy budu, je to má přirozená váha

Každý jsme dostali do vínku jiné tělo. Když někdo nosí velikost XL, neznamená to nutně, že se špatně stravuje a má špatné životní návyky. Jada si nejčastěji ke snídani dává smoothie se špenátem, banánem a chia semínky nebo avokádový toast, obědvá obvykle venku a k večeři si ráda dopřeje tuňáka s pečenou zeleninou. Svačí čokoládu nebo proteinové tyčinky, a když má kocovinu, ráda zajde na pizzu.

Sama říká, že prostě má velikost XL a vždycky ji bude mít. Je to její přirozená podoba, na které si postavila kariéru. Pokud by přestala jíst sladké a zhubla, pravděpodobně by neměla tolik klientů. Větší velikost nemusí být v životě překážkou.