Svět vyretušovaných modelek je zkrátka svět nereálný. To víme všichni, ač se dennodenně necháváme klamat. Módní gigant ASOS prodává více než 850 módních značek a každoročně expeduje na 80 000 módních kousků do celého světa – jedná se tedy skutečně o módní řetězec s obrovským záběrem a vlivem na celý módní průmysl.

Čím nás ASOS ohromil v posledních týdnech? Svou novou kampaní, ve které jsou modelky zobrazeny bez zásahu všemocného photoshopu. Jasně, stále se jedná o modelky, ale na první pohled je více než patrné, že se opravdu díváme na skutečné ženy se skutečnými znaménky, se skutečnou pomerančovou kůží na zadečku a dalšími „problémy“, kterými se ženy trápí.

Je vlastně velmi osvěžující vidět, že i TOP modelky jsou stále jenom lidské bytosti se stejnými nedokonalostmi, které trápí snad každou ženu.

Realisticky vyobrazené modelky v kampaních ASOS během několika dnů obletěly celý svět a vysloužily si obrovskou chválu a respekt za tento krok (viz Cosmopolitan nebo Rafinery29).

Jednalo se jen o chytrý marketingový počin nebo skutečně nastolení nového způsobu zobrazování modelek? To ukáže jen čas, každopádně za tento krok si ASOS zaslouží velkou chválu a respekt.

Obrázky: Asos.

Načítání...

Diskuze