Oživte svůj běžný pracovní look svěžím účesem, se kterým zazáříte na vánočním večírku.  Jaké účesy jsou aktuálně in? Inspirujte se v dnešním článku!

Pro letošní rok je trendem mikádo, a to v různých délkách – s ofinkou i bez. Pro letošní zimu jsou také trendem hnědé odstíny vlasů, pokud se ovšem nedržíte přísně módního diktátu, vězte, že perfektní účes lze vytvořit i z dlouhých vlasů jakékoli barvy.

To, že se mikádo vrátilo jako aktuální vlasový trend, je patrné na řadě celebrit, které se jím aktuálně pyšní. Jeho výhodou je zejména široká možnost variací a zpravidla rychlá a snadná úprava.

Nesmrtelnou klasikou je hladké mikádo vyfoukané jen přes kulatý kartáč a dotvarované gelem, tužidlem či voskem. Pro rozzáření účesu je jako finální úpravu vhodné použít pár kapek uhlazujícího séra, které zabraní krepatění vlasů a dodá jim lesk. Pokud chcete tento účes oživit, zkuste si pomocí barevné pasty vytvořit libovolné ombré. Blondýnky neudělají chybu, pokud sáhnou například po růžové. Takovýto účes z vás udělá hvězdu večírku a nemusíte použít už žádné ozdobné sponky.

Pokud chcete účesům dodat hravost, pak je zkuste provlnit – ať už kulmou nebo žehličkou, či za pomoci natáček. S použitím sponek můžete vytvořit hravý účes, a to nejen u mikáda. Nedáte-li dopustit na svou dlouhou hřívu, s loknami ani vlnami nesáhnete vedle. Zároveň se tím vyhnete riziku, že vaše vlasy budou působit na vánočním večírku po celém dni zplihle.

Pokud chcete skutečně zaujmout, pak je trefou do černého klasický drdol. Čím větší, tím lepší. Klasický hladký drdol vás korunuje na královnu večírku! Pozor ale na nedbale smotané vlasy v týle, určitě nechcete na vánočním večírku vypadat, jako že se jdete zrovna osprchovat.

S účesem si samozřejmě můžete vyhrát a vytvořit si na hlavě drdol s uvolněnými prameny vlasů, který bude působit, obzvláště pokud je vánoční večírek formálnější, velice elegantně.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.