HOT TREND: zvýrazněné obočí

Krásně vytrhané obočí do oblouku, které připomínalo tenký půlměsíc, je už dávno out. Výhodou tohoto trendu bylo, že výrazné tenké obočí nebylo třeba nijak líčit a věnovat mu pozornost, bylo ozdobou samo o sobě. Poté ale nastala vláda přírodního hustého obočí, která trvá dodnes.

HOT TREND: zvýrazněné obočí 6

Éra Cara Delevingne

Modelku, herečku a také zpěvačku Caru Delevingne jistě znáte. Cara je známá především svým dokonale hustým obočím, které je pro ní charakteristické. Jako modelka se objevila na módních přehlídkách známých značek jako např. Chanel, Stella McCartney, Burberry či Oskar de la Renta. Mimo jiné se stala múzou slavného Karla Lagerfelda, který na ní nedá dopustit.

HOT TREND: zvýrazněné obočí 5

Cara totiž vsází na svou přirozenost, což se vždy vyplatí. Z hustého zvýrazněného obočí udělala trend, který se rychle dostal na vrchol.

Zvýrazněné, ale přesto přirozené

Každé obočí se dá napravit a každé obočí potřebuje svou péči. Přesto, že jste majitelkou světlého řídkého obočí, můžete si díky kosmetickým vychytávkám vytvořit obočí, které vám krásně vytvaruje rysy obličeje a upozorní tak na vaše krásné oči. Jako vždy to má své úskalí!

Úkol č. 1:  Smiřte se sama se sebou!

Nejčastější chybou, kterou se při zvýrazňování obočí mnoho žen dopouští, je skutečnost, že nerespektují přirozený tvar a barvu svého obočí. Snaží se vypadat jako Kim Kardashian a namísto nenápadně zvýrazněného obočí volí cestu omalovánek. Každý jsme originál, mějte na mysli, že vaše obočí nechcete razantně měnit, jen trochu zvýraznit.

Úkol č. 2: Nenápadné zvýraznění

Ke zvýraznění svého obočí budete potřebovat tužku na oči v odstínu vašeho obočí. Tužkou slabě namalujte spodní rys svého obočí, který mu dá dokonalý tvar. Ke zvýraznění zbylé části budete potřebovat řasenku nebo oční stíny, záleží, co vám bude vyhovovat více a jestli najdete ten správný odstín.

Úkol č. 3: Štěteček je nejlepší kamarád

K opticky hustému širokému obočí vám pomůže štěteček, nebo průhledná řasenka. Obočí díky tomu bude vypadat přirozeně a gel z průhledné řasenky se navíc postará, aby obočí drželo tvar, jaký jste mu dala po celý den. A můžete vyrazit!

HOT TREND: zvýrazněné obočí 7

Tip na závěr: Chcete dosáhnout tvaru obočí, jaký si zvýrazňujete bez potřebného líčení? Vsaďte na séra, která podporují růst obočí a řas. Každý večer si po odlíčení pročešte sérem vaše obočí, a to především na místech, kde chcete, aby vám dorostly chloupky. Do měsíce uvidíte rozdíl. Držíme palce.

Foto: Pinterest, Elle.com.