Módní řetězec H&M, který jen v České republice čítá kromě e-shopu více než 50 kamenných poboček, počínaje 19. listopadem 2018 ukončuje prodej plastových tašek, které doposud nabízel k zakoupení na všech svých pokladnách.

H&M tak reaguje na zvýšený tlak na omezení nadměrného používání plastových tašek, jejichž spotřeba je enormní a neekologická. Namísto plastových tašek bude H&M nabízet tašky papírové. Cílem je nejen snížit množství produkovaného plastového odpadu, ale také motivovat zákazníky k ekologickému a udržitelnému chování a ke snížení spotřeby plastových tašek napříč naší společností.

Papírové nákupní tašky záměrně nebudou zákazníkům nabízeny zdarma – důvod je prostý – módní řetězec chce zákazníky „naučit“ nosit se s sebou vlastní nákupní tašky, což je součástí myšlenky udržitelného chování při nakupování.

„Část výtěžku z papírových tašek bude navíc věnován organizaci INCIEN, která se zaměřuje mimo jiné i na projekty, které pomáhají šetřit přírodní zdroje a snížit používání plastů. Ze spolupráce Institutu cirkulární ekonomiky a firmy H&M vznikne v příštím roce publikace zaměřená na cirkulární ekonomiku v textilním průmyslu, kterou budou doprovázet desítky přednášek pro studenty a širokou veřejnost. Tento projekt bude financován z části výtěžku z prodeje papírových tašek.“

Slavomíra Barnová, PR manažerka H&M pro ČR.

„Dlouho jsme zvažovali, jestli je nahrazení plastových tašek papírovými opravdu tou nejlepší cestou. Z některých studií totiž vyplývá, že výroba plastových tašek je menší zátěží pro životní prostředí. Nakonec jsme H&M v rozhodnutí používat tašky papírové podpořili. Zaměřujeme se na skutečné uzavření cyklu a navrácení materiálů zpět do oběhu a v posledních letech je bohužel recyklace plastů v Česku na nízké úrovni,”

vysvětluje Soňa Jonášová z Institutu cirkulární ekonomiky, který H&M pomáhá stát se cirkulární firmou.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

No tak to je jedině dobře ale chtělo by to vymyslet nějakou alternativu protože papírové tašky mají taky nějaký dopad na životní prostředí jelikož se papír vyrábí ze dřeva a díky tomu se musí kácet stromy. Třeba na těchto stránkách https://tasky.cz/ Mají nějaký bio kompostovatelny mterial i když taky nevím jak se takovy materiál vyrábí tak doufám že nějak ekologicky a šetrně k přírodě.