Patří mezi nejznámější modelky devadesátých let. Dodnes zůstává půvabná a krásná. Helena Christensen je jedna z mála modelek zlaté éry, která je i dnes aktivní a ve své branži se nebojí ani takových fotek, jako jsou kolekce plavek pro Victoria’s Secret.

Od začátků v modelingu až po andílka Victoria’s Secret

Opravdu neobyčejná kariéra Heleny Christensen začíná v jejích sedmnácti letech v Dánsku. Tou dobou za sebou měla již několik amatérských focení, ale toho roku se stává královnou krásy v Dánsku a o pouhý rok později se stává i finalistkou soutěže Look of the Year. Zanedlouho opouští domov, aby se stala jednou z modelek během exklusivního týdne módy v Paříži.

O několik let později během devadesátek přišla spousta dalších prestižních ocenění, mezi něž patří například focení na titulní stranu časopisů Vogue, Elle či Harper’s Bazaar a celá řada kampaní pro nejvěhlasnější módní značky, jako jsou Chanel, Versace či Prada. Ke své bohaté kariéře jen o pár let později přidala také pozici andílka pro módní značku spodního prádla Victoria’s Secret.

Dráha podnikatelky a modelingu stále nekončí

Na přelomu tisíciletí se Helena vrací do Dánska mimo jiné i proto, že se rozhoduje stát spoluzakladatelkou a redaktorkou módní magazínu Nylon. Po roce 2000 dokonce vydává vlastní módní značku a otevírá i několik obchodů, přičemž nejznámější se nachází ve West Village v New Yorku.

Úžasné je, že letos Helena Christensen oslavila již své jednapadesáté narozeniny a stále je aktivní modelkou. Jen během loňského roku nafotila další z řady snímků a nic nenaznačuje tomu, že by nestárnoucí kráska plánovala ze světa modelingu odcházet.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments