Zpěvák Harry Styles se jako první muž objevil na obálce časopisu Vogue. Ovšem v dámských šatech

Harry Styles je momentálně jednou z nejvýraznějších osobností hudební scény. Svou image si vybudoval především na tom, že rád obléká módní kousky, které bychom našli spíše v dámském šatníku. Jeho unikátnost zaujala i tvůrce amerického časopisu Vogue, kteří z Harryho udělali prvního muže, který se sám objevil na titulní straně tohoto prestižního plátku!

Muž mnoha talentů

Tento charismatický zpěvák má v současné době napilno. Natáčí psychologický thriller Don’t Worry Darling v režii Olivie Wilde a podle všeho chystá své v pořadí třetí studiové album. Uvidíme, zda se bude těšit stejnému úspěchu jako album Fine Line, které například zvítězilo v kategorii Favorite Album – Pop/Rock na prestižních American Music Awards.

Jak je vidět, Harrymu se daří vše, na co sáhne. Ať už je to hudba, herectví nebo pózování před objektivem. V minulosti byl například tváří kampaní značky Gucci, jejíž modely si rád obléká na svých koncertech. Nyní se stal prvním mužem v historii americké Vogue, který má samostatnou titulní stranu. Fotografie má na svědomí Tyler Mitchell.

Vlna kritiky

Ačkoliv Harry na snímcích vypadá skvěle, musel si kromě pochval přečíst i řadu negativních komentářů. Největší pozornost si získal výrok politické komentátorky Candace Owens, která na svém účtu na Twitteru napsala

„Žádná společnost nemůže přežít bez mužů. Na východě to vědí. To, že na západě dochází k feminizaci našich mužů, zatímco se naše děti učí marxismu, není náhoda. Je to přímý útok. Vraťte nám opravdové muže.“

Zpěvák je totiž na titulní straně prosincové Vogue zvěčněn v ženských šatech, což je některým jedincům proti srsti. Mnoho slavných osobností se však postavilo na jeho stranu. Herec Elijah Wood na Tweet Candace odpověděl:

„Myslím, že jste špatně pojala definici muže. Maskulinita sama o sobě nedělá muže. Vlastně to spolu vůbec nesouvisí.“

Nutno podotknout, že Harry není prvním ani posledním mužem, který na sebe oblékl ženské oblečení. Vzpomeňme si například na herce Billyho Portera.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.