Starodávné čínské učení Feng Shui si zpravidla spojujeme s bydlením, kdy si podle jeho zásad snažíme své domovy zařídit tak, aby v něm mohly proudit pozitivní čakry. Věděli jste ale, že Feng Shui se nechá uplatnit i v módě?

Feng Shui v našem šatníku

Možná si teď ťukáte na čelo a říkáte si, co je to zase za nesmysl. Nebo vás naopak napadla představa, že se podle zásad Feng Shui budete muset oblékat ve stylu čínských žen, což by se vám upřímně dvakrát nezamlouvalo.

Nebojte se, nic podobného se po vás nechce. Nebudu vás dále napínat a místo toho vás pozvu k přečtení následujících řádků, ve kterých velmi brzy pochopíte, jak se staré čínské učení Feng Shui projevuje v našem šatníku.

Vypočítejte si osobní číslo Ming Kwa

Základem všeho je vypočítat si své osobní číslo zvané Ming Kwa, které vychází z roku vašeho narození. Vypočítáte ho tak, že se Čtete dvě poslední číslice roku vašeho narození a budete proces opakovat tak dlouho, dokud vám nezůstane pouze jedna cifra. K výslednému číslu si poté připočítáte číslo 5 – pakliže by vám po přepočítání čísla 5 vzniklo dvojciferné číslo, opět obě číslice sečtěte. Pokud byste dospěli k výsledku číslo 5, nahraďte jej číslem 8.

Číslo 1

Pokud vám vyšlo číslo 1, je vaší barvou modrá a černá. Právě tyto dvě barvičky vám budou nejvíce slušet. Své outfity laděné do černé nebo modré barvy můžete doplnit o kovové doplňky zahalené do stříbrné či zlaté barvy. Mezi vhodné materiály právě pro vás se řadí například šifon, krajka nebo hedvábí.

Číslo 2 a 8

Pokud vám po sečtení dvou posledních čísel vašeho roku narození vyšlo číslo 2 nebo 8, pak vám budou nejvíce slušet odstíny béžové, žluté nebo hnědé. Tyhle barvičky můžete ve svém oblékání s klidným svědomím kombinovat například s růžovou, červenou nebo oranžovou. Vyhýbejte se naopak zlaté a stříbrné barvě. Jako vhodný materiál vám vychází žinylka, manšestr nebo tvíd.

Číslo 3 a 4

Ženám, vyšla čísla 3 a 4, patří barvy jako je olivová, světle zelená, smaragdová nebo béžová. Všechny tyhle barvičky můžete na svých outfitech kombinovat se všemi variacemi modré – od té pastelové, až po sytě královskou modř. Jako ideální materiál se jeví flanel, bambus nebo organická bavlna, což jsou vesměs materiály velmi pohodlné a příjemné. Doporučit vám mohu ještě květinové vzory a proužky, kterým se rozhodně nemusíte vyhýbat.

Číslo 6 a 7

Vyšlo vám číslo 6 nebo 7? V tom případě jste typ člověka, který na svém oblečení nešetří a naopak se obklopuje luxusem. Nejvíce vám bude slušet stříbrná, zlatá a měděná barva, které můžete doplnit o tóny žluté nebo hnědé. Naopak se ve svém vlastním zájmu vyhýbejte modré, fialové, černé a oranžové. Pokud dojde řeč na materiály, vybírejte si bavlnu, krajku, vlnu satén.

Číslo 9

Jako poslední tu máme číslo 9, které definuje sebevědomé ženy. Právě těm budou slušet energické barvy, mezi které patří červená, bílá a oranžová. Naopak vám nebudu příliš lichotit metalické doplňky, kterým se proto vyhněte širokým obloukem. Z materiálů vybírejte především takové, které podpoří vaši přirozenost – například kůži nebo hedvábí.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com, H&M.

Načítání...

Diskuze