Ekologie jako nový módní trend

Módní značky to v posledních letech nemají vůbec jednoduché. Lidé se snaží žít více ekologicky, vyhledávají značky, které netolerují testování na zvířatech a záleží jim, z čeho se dané oblečení vyrábí a kdo se na něm podílel.

Dříve byla ekologie brána jen jako alternativa. Mnohé z nás odrazovali lidé, kteří přehnaně propagovali ekologii, ale dnes je ekologie cesta budoucnosti! Ekologie se stále více projevuje i v módě. Značky velmi rychle zjistily, že pokud chtějí své produkty prodávat, musí vyrábět ekologické oblečení, čímž si opět mohou získat srdce svých zákazníků. Nabízí se mnoho alternativ ke klasice, jako je například syntetické kůže, jejíž získání neublížilo žádnému živému tvoru.

Známou eko designérkou je Stella McCartney, která dokonce získala před deseti lety ocenění ACE (Accessories Council Excellence) za nejlepší designérku. Organické oblečení se vyrábí přirozeným způsobem a na výrobě se ze zásady nepodílejí děti. Hlavní suroviny používané při ekologicky šetrné výrobě jsou len, bavlna a další rostlinná vlákna, která nejsou chemicky ošetřena. Stejně tak barviva, která jsou při výrobě vyžívána, musí splňovat ekologické požadavky. Některé známe značky jako je například H&M a Marks&Spencer mají vlastní kolekce ekologických oděvů z recyklovaných látek.

Výběr ekologicky vyráběného oblečení nejenže šetří životní prostředí, ale také snižuje velikost a životnost našich skládek. Organické oděvy se navíc rychleji rozpadají, takže na naší planetě nezůstanou dlouhé roky, jako ostatní oblečení a plasty.

Příště, když si budete pořizovat nové oblečení, nezapomeňte se podívat jak a z čeho bylo vyrobeno. Můžete ho oprávněně milovat a planeta se nám za taková rozhodnutí odvděčí!

Foto: Unsplash.com.