Džíny. Milujeme je, nosíme je dennodenně – je to totiž klasika, kterou snad nelze nic zkazit. Nosíme je do školy, do práce (pokud zrovna nepracujeme v bance nebo u soudu), nosíme je na nákupy, do města, když si jdeme zacvičit do fitka, zkrátka kamkoliv a kdykoliv.

pepe-jeans

Pepe Jeans, zdroj: https://www.facebook.com/PepeJeansCZR

Džínovina nahradila i klasickou bavlnu a jiné textilie. Rádi nosíme nejen kalhoty, ale také košile, šaty, sukně, kraťasy, bundy nebo naše oblíbené džísky, a to v různých barvách. Do džínoviny se nám vyplatí investovat, protože ji můžeme nosit několik sezón a víme s jistotou, že budeme stále „in“.

A proč je tolik milujeme už tolik let? Pojďme se krátce ohlédnout do historie a podívat se na různé styly, kombinace a možnosti jejich nošení.

Džíny se poprvé objevily v 19. století ve Spojených státech. Ovšem světovým fenoménem se džínovina stala až díky evropanovi. Byl jím Němec, Levi Strauss, který v 19. století do USA emigroval, a který založil vůbec první společnost na výrobu džín. Sám však netušil, že zanedlouho jeho prosté jméno bude znát celý svět.

Logo Levi´s. První džíny. Zdroj: zen.e15.cz

Logo Levi´s. První džíny. Zdroj: zen.e15.cz

Firma Levi Strauss & Co (Více informací o Levi’s najdete na modniznačky.cz/Levis). byla založena v roce 1853 v San Francisku. Dnes značku známe především pod názvem Levi’s. Levi vyráběl pánské montérky z pevného materiálu – denimu. Jejich nespornou výhodou byla pevnost a odolnost. S postupem doby, se tento typ kalhot začal vyvíjet a zlepšovat a dostal se i mezi širokou veřejnost pro běžné nošení.

Levi’s je oblíbenou značkou dodnes, a to po celém světě. Samozřejmě nesmíme opomenout další oblíbené značky jako například Lee, Wrangler, Replay, Pepe Jeans apod., které jsou na trhu již dlouhou dobu a my na ně nedáme dopustit. Představují nejen originální kousky, ale zejména kvalitu.

Lee jeans. Zdroj: oblectese.cz

Lee jeans. Zdroj: oblectese.cz

V posledních letech jsme si džínovinu zamilovali nejen v kalhotovém provedení. Nosíme džínové bundy, vesty, sukně, kraťasy, šaty nebo košile různých značek. Džínovinu lze zkrátka a dobře jakkoliv kombinovat.

Kombinace džínoviny. Zdroj: Oficiální Facebook Replay.

Kombinace džínoviny. Zdroj: Oficiální Facebook Replay.

Kombinace džínoviny Wrangler. Zdroj: joannaladrido.com

Kombinace džínoviny Wrangler. Zdroj: joannaladrido.com

 

Pepe Jeans London. Zdroj: fashionsophies.blogpot.czs

Pepe Jeans London. Zdroj: fashionsophies.blogpot.czs

Ať už budete mít náladu na sportovní outfit nebo ležérní eleganci, natáhněte džíny, vezměte si „džísku“, vaše oblíbené tričko nebo šaty a vyrazte do ulic, protože v každém případě budete styloví.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments