V dílně na výrobu skateboardových desek vznikají originální dřevěné kabelky!

Firma Restart skateboard připravila pro letošní Vánoce exkluzivní novinku: dámské dřevěné kabelky. Ty vznikly v turnovské dílně na výrobu skateboardových desek a prodávat se budou pod značkou WoodBags. Mladí umělci tímto počinem získali jedno velké prvenství – jako jediní v Čechách vyrábějí kabelky pouze z čistě přírodních materiálů.

„Chtěl jsem kromě skejtů vyrábět něco, na čem se můžu kreativně vyřádit a, na co mám vybavení. Našimi zákazníky jsou hlavně kluci, a tak chci být spravedlivý a vytvořit taky něco pro něžné pohlaví. Z těchto požadavků vyplynul nápad s dřevěnými kabelkami a pevně doufám, že zákaznicím nadělají pod stromečkem velkou radost,“ vysvětluje Štěpán Malý, spolumajitel firmy Restart skateboards a zakladatel WoodBags. Dále dodává, že se tím vyřešil problém, jak maximálně efektivně naložit s odpadní dýhou: „když třídíme dýhu na výrobu skejtů, musíme vyřadit dřevo, které má suky, praskliny atd. Jsme ale společensky zodpovědná firma, stav přírody nám není lhostejný, tedy jsme řešili i to, jak maximálně využít zbytkovou část dřeva. Kabelky jsou logicky podstatně menší než skejty, z vyřazené dýhy se vyřízne pouze nepoškozená část. V kamnech tak končí opravdu jen nepoužitelná dýha..“

Dýha, která se používá na výrobu originálních kabelek, je z kanadského javoru. Dalším materiálem je hovězí kůže. Spojení těchto dvou materiálů neumí žádný stroj, jde tedy o 100% ruční práci, každá kabelka je tak jedinečným originálem. To je hlavním důvodem, proč se kabelky vyrábějí pouze na zakázku.

Ukázka produktů:

Kabelky si můžete zakoupit zde: www.woodbags.com

Více informací na www.woodbags.com

Kontakty:
Štěpán Malý
Tel.: 734738141
e-mail: stewe@restartskateboards.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments