Dlouhé versus krátké vlasy. Vyřešte toto dilema jednou provždy

women wearing blue denim jacket

Dlouhé, nebo krátké vlasy? To je otázka, která trápí většinu žen. Je to celkem paradox. Pokud nám příroda nadělila dlouhou hřívu, toužíme po krátkých vlasech a naopak. Častokrát nebereme na zřetel, nebo spíše přehlížíme základní aspekty, které udávají, jaká délka nám vlastně sluší.

Tvar obličeje

Možná právě přemýšlíte o tom, že se necháte ostříhat na mikádo. Zkrátka se vám tento střih líbí a chcete ho vyzkoušet. Přemýšlela jste ale o tom, zda bude pasovat k vašemu tvaru obličeje? Často zapomínáme, že každý obličej je jinak tvarovaný a bohužel ne vždy si můžeme dovolit účes, který se nám líbí.

Struktura vlasů

To, zda máte vlasy husté, nebo řídké, také hraje významnou roli. Pokud jste majitelkou bujné kštice, svůj sen o krátkém sestřihu raději pusťte z hlavy. Čím více se husté vlasy zkracují, tím více nabírají na objemu. Naopak je to u řídkých vlasů, které si žádají krátké střihy.

Photo of Woman Wearing Yellow Sweater
Foto: Pexels

Co chceme zakrýt a na co chceme upozornit

O tom, k jaké délce vlasů se přikloníme, rozhoduje i to, zda na sobě chceme zakrýt nějaké ty nedostatky, nebo naopak chceme odhalit něco, co se nám na nás samotných líbí.

Představme si například situaci, že nás trápí určité vady v oblasti krku. Logicky se v tomto případě rozhodneme pro delší vlasy, které je zakryjí. Krátký střih by na tento problém naopak upozorňoval.

woman in black long sleeve shirt wearing black hat
Foto: Unsplash

Ať  už se rozhodnete jakkoliv, nejhlavnější samozřejmě je, abyste se cítila dobře a sebejistě.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.