Dlouhé, nebo krátké vlasy? To je otázka, která trápí většinu žen. Je to celkem paradox. Pokud nám příroda nadělila dlouhou hřívu, toužíme po krátkých vlasech a naopak. Častokrát nebereme na zřetel, nebo spíše přehlížíme základní aspekty, které udávají, jaká délka nám vlastně sluší.

Tvar obličeje

Možná právě přemýšlíte o tom, že se necháte ostříhat na mikádo. Zkrátka se vám tento střih líbí a chcete ho vyzkoušet. Přemýšlela jste ale o tom, zda bude pasovat k vašemu tvaru obličeje? Často zapomínáme, že každý obličej je jinak tvarovaný a bohužel ne vždy si můžeme dovolit účes, který se nám líbí.

Struktura vlasů

To, zda máte vlasy husté, nebo řídké, také hraje významnou roli. Pokud jste majitelkou bujné kštice, svůj sen o krátkém sestřihu raději pusťte z hlavy. Čím více se husté vlasy zkracují, tím více nabírají na objemu. Naopak je to u řídkých vlasů, které si žádají krátké střihy.

Co chceme zakrýt a na co chceme upozornit

O tom, k jaké délce vlasů se přikloníme, rozhoduje i to, zda na sobě chceme zakrýt nějaké ty nedostatky, nebo naopak chceme odhalit něco, co se nám na nás samotných líbí. Představme si například situaci, že nás trápí určité vady v oblasti krku. Logicky se v tomto případě rozhodneme pro delší vlasy, které je zakryjí. Krátký střih by na tento problém naopak upozorňoval.

Ať  už se rozhodnete jakkoliv, nejhlavnější samozřejmě je, abyste se cítila dobře a sebejistě.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze