Brýle dokáží změnit váš celkový vzhled a díky dnešním návrhářům a designérům máme možnost si vybrat brýle přesně podle našeho tvaru obličeje a stylu oblékání. Na trhu je nespočet druhů a tvarů brýlí, takže každý má šanci si vybrat pro něho ty pravé. Mnoho lidí si říká, že jim brýle nesluší a stydí se za jejich nošení. Je to přitom obrovská škoda. Brýle sluší každému, jen je důležité vybrat ty správné.

Tvar brýlí podle tvaru obličeje

Oválná tvář patří svým tvarem mezi delší obličeje, brada často bývá úzká stejně jako čelo. Je to nejčastější tvar tváře, zároveň také nejlépe kombinovatelný s brýlemi. Ženám s tímto tvarem sluší většina brýlí, takže výběr je v tomto případě opravdu snadný.

Kulatému obličeji nejvíce sluší úzké brýle, jelikož ke kulatému tvaru obličeje většinou patří i plnější tváře. Pokud byste zvolila takzvané „lennonky“, váš obličej by vypadal ještě více kulatější a tváře plnější.

Čtvercový tvar obličeje by měl nosit zaoblené brýle, jelikož se tak opticky obličej zaoblí. Zároveň vám tento tvar bude zvýrazňovat lícní kosti a to také není na škodu.

Obdélníkový tvar obličeje to má s výběrem brýlí bohužel nejtěžší. Pokud nechcete, aby váš obličej vypadal ještě delší, rozhodně zvolte obdélníkové obroučky, které jsou širší než obličej. Opticky se tak vytvoří pomyslná čára, uprostřed obličeje, čímž se vaše tvář opticky zkrátí a rozšíří.

Retro vzory

Retro vzory a tvary jsou neustále trendy, ať už se jedná o nábytek, oblečení či módní doplňky. Tlusté obroučky, výrazné barvy a zaoblený rám. Pokud máte ráda minimalismus, vyzkoušejte kočičí brýle. Udělají vám větší oči a opticky je protáhnou. Výsledný vzhled vypadá roztomile a žensky.

V make-upu se omezovat nemusíte!

Když nosíte brýle, líčení může být trochu náročné. Oči se pod nimi tak nějak ztratí, proto je potřeba je zvýraznit. Nikdy nezapomínejte mít upravené obočí, je to základ líčení a udává tvar obličeje a očí. Řasenku volte výraznější a oči navíc zvýrazněte linkou nebo tužkou na oči. Pokud máte barevné brýle, doporučujeme vyhnout se barevným stínům. Obroučky mohou zvýrazňovat vaše kruhy pod očima, proto je důležité věnovat větší pozornost jejich zakrytí.

Ukažte vaši osobnost a náladu pomocí brýlí

Jelikož jsou brýle módní doplněk, tak pokud na to máte finance, měla byste vlastnit alespoň troje brýle, které můžete měnit podle nálady. Máte skvělou náladu? Nasaďte si barevné brýle, které jsou trochu funky, ale ukazují přesně vaši bláznivou osobnost. Chcete vypadat elegantně? Nasaďte si jednoduché černé brýle, které mají stříbrné nebo zlaté obroučky, nebo klidně i úplně jednoduché. Hlavně noste to, v čem se cítíte dobře!

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 1 Stars

Visitor Rating: 1 Stars

Visitor Rating: 1 Stars

Visitor Rating: 5 Stars