Depilace cukrovou pastou bude možná pro mnoho z vás naprostá novinka, o které jste ještě nikdy neslyšely a prostřednictvím našeho dnešního článku se o této metodě dozvídáte úplně poprvé. Přitom se jedná o proceduru, kterou znali již v dávných dobách orientu, tudíž historie depilace cukrovou pastou sahá opravdu daleko. Tato technika odstranění nežádoucích chloupků si získává na stále větší popularitě. Chcete prozradit proč?

Není depilace jako depilace

I když nám zrovna teď panují zimní měsíce, během kterých mají ženy tendenci nohy schovávat pod dlouhé sukně, legíny nebo džíny, rozhodně nelze říci, že bychom všechny na nějaký čas zahodily žiletky či jiné nástroje do kouta a pro zimní sezonu se proměnily v divoženky.

I v zimě totiž nastanou chvíle, kdy musíme, nebo chcete nožky odhalit a většina z nás zrovna netouží po tom, aby naše okolí „obdivovalo“ nohy zarostlé bujným ochlupením. Proto pro sebe hledáme vhodnou alternativu depilace, která nás nechtěných chloupků na nohách zbaví. Není přitom depilace jako depilace – některé nebolí vůbec, jiné zabolí jen trošičku a při dalších se nám bolestí křiví ústa do nejrůznějších tvarů. A víte co? Depilace cukrovou pastou patří mezi zlatý střed!

depilace-cukrovou-pastou-03
depilace-cukrovou-pastou-02

Co je depilace cukrovou pastou?

Stále oblíbenější metodou, jak se efektivně a s minimální bolestivostí zbavit chloupků (nejen) na nohách je depilace cukrovou pastou. Cukrová pasta je přitom čistě přírodní produkt (směs cukru, citronové šťávy a vody), který je vhodný i pro diabetičky, ženy trpící ekzémem nebo ty, jež mají velmi citlivou pokožku náchylnou k podráždění. Nehrozí po ní žádné vedlejší účinky a obávat se nemusíte ani alergické reakce.

Depilace za pomoci cukrové pasty probíhá následovně. Nejdříve se dané místo, které chcete zbavit chloupků, pečlivě vyčistí a zasype pudrem proti podráždění. Následně se rukou nanese teplá cukrová pasta, která se na místě rozetře. Tuto část lze označit za nejbolestivější z celého procesu a to z toho důvodu, že se pasta lepí na chloupky a tahá za ně. Nejedná se ale o bolest, která by se nedala vydržet. Poté se na pastu přiloží speciální páska a ta se strhne – páska se používat nemusí, protože to jde i bez ní, ale někomu se s páskou pracuje lépe.

Výhody depilace cukrovou pastou

  • vhodná i pro citlivou pokožku
  • není příliš bolestivá
  • efekt vydrží až 10 dní
  • dá se použít na všechna místa na těle
  • při pravidelném používání jsou chloupky řidší a jemnější
  • cenově dostupná
  • lze ji provádět i doma

Ke kosmetičce nebo doma?

To záleží jen na vás. Pokud jste to ještě nikdy nezkoušely, možná nebude na škodu, když to poprvé necháte na profesionálce, která vám celý postup představí a ukáže, jak to celé funguje. Poté si můžete depilaci cukrovou pastou provádět doma samy, stačí si k tomu zakoupit cukrovou pastu, kterou seženete v drogerii – doma ji rozehřejete v mikrovlnné troubě či ve vodní lázni a pak už budete postupovat podle návodu.

Foto: Unsplash.com.