Ve třiceti letech si některé ženy mohou připadat tak trochu staré, což je ale samozřejmě holý nesmysl. Pravdou ovšem je, že ženy okolo třicátého roku se v mnoha ohledech hlídají a svými outfity ani barevnými variacemi vlasů už tolik neprovokují, jako před deseti lety.

Trendy účesy pro ženy okolo 30 let hovoří jasně. Platí zlaté pravidlo, že méně je více. Neznamená to však, že si nemůžete ve třiceti letech dopřát růžový melír nebo pořádné kudrlinky.

Dlouhé, či krátké?

Nemá cenu si cokoliv nalhávat. Muži na ženách milují dlouhé vlasy. Platí to odpradávna. Jen hrstka slavných žen se v minulosti nepyšnila dechberoucí hřívou. Dlouhé vlasy jsou a budou stále v kurzu, zejména ve spojení s jemnými loknami.

Máte-li ovšem třicítku na krku, obecně se již doporučuje svolit ke kratším střihům. Samozřejmě nemáme na mysli klukovský sestřih, hovoříme spíše o mikádu či podkově. S polodlouhými vlasy se dají totiž vytvořit super účesy. Ale bez návštěvy kadeřnice to nejde.

Drdoly jsou praktické, elegantní a umí být i sexy

Dlouhé a polodlouhé vlasy třicátnic si zaslouží maximální péči i nápadité účesy. Obyčejným culíkům už odzvonilo, ale drdoly jsou stále v módě. Pokud si potrpíte na rozpuštěné vlasy, ozvláštněte je zajímavou barvou. Ombré, je technika, kdy vlasy přecházejí z tmavších do světlejších konců. Ideální pro delší mikádo i pro delší vlasy. Moc pěkné jsou barvičky se stříbrnými odlesky nebo odstíny sametově měděná a zlatohnědá.

Něco pro kratší vlasy

Většina žen se po třicítce rozhodne pro zkracování. Kratší účesy jsou praktické a pohodlné. To ženy oceňují zejména při péči o děti. Do módy se vracejí účesy s ofinou a velmi krátká mikáda. Ofina do strany a sestříhaná zadní část je v kurzu, což vidíme na mnoha světových celebritách. Uhlazené mikádo s rovně zastřiženými konečky je proste nesmrtelné stejně jako kratičké mikádo s jemnými vlnkami a pixie účes á la Katty Perry, Pink anebo Katharine Hepburn.

Foto: Shutterstock.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments