Na celkový vzhled našeho obličeje má vliv celá řada věcí, mezi které patří například obočí. Tvar obočí ve velké míře udává náš vzhled a může jí ovlivnit jak pozitivně, tak negativně. Upravené obočí by proto mělo být pro každou ženu samozřejmostí. Co když ale obočí nedorůstá?!

Trendy se mění i v úpravě obočí

Asi nikoho z nás nepřekvapí, že se trendy neustále mění, což platí nejen pro líčení nebo oblékání, ale stejně tak i pro tvarování obočí. Kupříkladu v 90. letech bylo nesmírně in vytrhávat si obočí do co možná nejtenčí čárky (některé ženy to dovedly až tak daleko, že si obočí kompletně vydepilovaly a posléze si tenkou čárku dokreslily tužkou), o pár let později bylo zase in nechávat si obočí přirozeně husté a neupravené.

Ačkoli je na jednu stranu upravené obočí pro každou ženu nepsanou povinností, může mít vytrhávání chloupků negativní vliv na jejich růst, takže se může poměrně snadno stát, že vám po určité době zběsilého vytrhávání chloupků v oblasti obočí jednoduše přestanou růst.

A co teď?!

Nejjednodušší je obočí dokreslit

Asi nejjednodušším řešením je dokreslování chybějícího obočí, což je v dnešní době pro mnoho žen naprostá samozřejmost. Dobrou zprávou je, že si k tomuto úkolu můžete pořídit speciální tužky, řasenky nebo stíny určené přímo na obočí. Práce s nimi je velice jednoduchá a nedostatek chloupků v této části vašeho obličeje tak můžete s jejich pomocí hravě zamaskovat. Navíc je tato metoda poměrně levná a úplně bezbolestná.

Když si chcete obočí natisknout

Ještě před několika lety by byly pomůcky v podobě tiskátek na obočí něco jako science fiction, v dnešní době je to ale úplně běžná věc, která mnoha ženám výrazně usnadnila práci při dokreslování chybějícího obočí. Tiskátka v praxi fungují tak, že je jednoduše obarvit a požadovaným stínem a poté obtisknete na vlastní obočí. Tiskátka se dají pořídit v nejrůznějších tvarech, díky čemuž si můžete přizpůsobit finální tvar vašeho obočí.

Za vláskování si připlatíte

Do třetice všeho dobrého zde zmíním metodu s vanou 3D vláskování, což v praxi vypadá tak, že se do obočí vytetují jednotlivé chloupky. Výhodou této metody je skutečnost, že lze ovlivnit délku i tloušťku jednotlivých chloupků, takže je možné dosáhnout dokonalé přirozeného vzhledu. Nevýhodou je naopak vyšší cena, kdy se pravděpodobně nedostanete pod částku nižší nežli 3000 Kč.

A co třeba permanentní make-up?

Permanentní make-up se těší velké oblibě, protože vydrží poměrně dlouho (klidně až rok) a ženám tak výrazně usnadní život. I v tomto případě si ale připravte peněženku, protože se cena za permanentní make-up obočí pohybuje od 2500 Kč výše v závislosti na konkrétním salonu.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com

Načítání...

Diskuze