Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka a je to právě barva oblečení, která toho o nás může hodně prozradit. Odstíny námi zvoleného outfitu totiž ovlivňují nejen nás samotné, ale i lidi v našem okolí – i když si to mnohdy ani neuvědomujeme. A co barva oblečení prozradí právě o vás? Možná se budete divit!

Barva oblečení o svém nositeli mnohé prozrazuje

Barvy mají na náš život celkově poměrně velký vliv a to nejen co se týče oblečení, které ukrýváme v šatní skříni, ale i ostatních věcí, jimiž se obklopujeme – výmalba interiéru, nábytek, dekorace, bytový textil a podobně.

Napadlo vás ale někdy, že barva oblečení, které preferujete, může lidem okolo vás mnohé prozradit? Pro vás je to možná jen oblíbený odstín, ale pro druhé to může být jasná nápověda k odhalení vaší povahy i vlastností. Co kdybychom teď společně odhalili, co jaké barvy znamenají a co na vás může barva oblečení prásknout? Tak hurá na to!

Nosíte modrou? Pak na druhé působíte důvěryhodně!

Modrá je dobrá – alespoň se to tak říká a my s tím můžeme jedině souhlasit. Lidé, kteří nosí převážně modrou barvu, působí na své okolí důvěryhodně. Vyzařují ze sebe cosi, co ostatní lidi tak nějak nutí jim věřit. Modrá barva je zároveň symbolem komunikace, což vypovídá o tom, že nemáte problém navázat kontakt s cizími lidmi a oni se ve vaší společnosti cítí příjemně a uvolněně.

co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-12
co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-10

Milujete zelenou? Dokážete se dobře soustředit!

Milovníci zelené barvy nemají problém se soustředěním, ať už jde o cokoli. Žádný problém je nevytrhne z jejich režimu, i když se před nimi objeví nějaký problém, dokážou uvažovat s jasnou hlavou a nedělají unáhlená rozhodnutí. Pakliže je nejčastější barva oblečení, které nosíte, právě zelená, pak na své okolí působíte uklidňujícím dojmem.

co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-15
co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-14
co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-08

Je vaše nejoblíbenější barva oblečení černá? Jste člověk mnoha tváří!

Černá barva oblečení symbolizuje člověka, který toho v sobě ukrývá příliš mnoho. Je to totiž barva, která nemá jen jeden význam. Lidé, kteří v šatníku preferují právě havraní odstín, mají kolem sebe tajemnou auru, která někoho děsí a jiného zase nutí odhalit všechna jeho tajemství. Takže zatímco pro někoho jste výzvou, pro jiného jste spíše hrozbou. Na někoho díky černé barvě působíte sklíčeně.

co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-02
co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-04
co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-01

Červená je vaše nej? V životě vás žene vášeň!

Červená barva se velmi často spojuje s vášní a smyslností a přesně takoví jste i vy. Červená barva oblečení dává ostatním jasně najevo, že vám sebevědomí rozhodně nechybí a že si jdete za svými cíli, ať už vám osud do cesty postaví jakoukoli překážku. Umíte jednat s lidmi a jste rádi, když nad nimi můžete mít navrch.

co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-13
co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-09
co-o-vas-prozradi-barva-obleceni-11

Foto: Unsplash.com.