Kousání nehtů, sahání si do vlasů nebo praskání si kloubů. Každý máme nějaký zlozvyk, kterého se nemůžeme zbavit. Věděly jste ale i o kosmetických zlozvycích, které děláme? Nejspíš je děláte zrovna i vy, ale nepřipouštíte si je. Pojďme se podívat jaké to jsou a jak je z našeho života vyřadit.

Tepelná úprava vlasů bez ochrany

Žehlíte, kulmujete nebo si foukáte vlasy? A používáte při tom ochranné produkty, které chrání vlasy před teplem? Nezáleží na tom, jaký typ vlasů máte, za každých okolností vlasy před teplem chraňte! Nadměrné teplo způsobuje roztřepené konečky, vysušuje je nebo dokonce mohou vlasy začít vypadávat. Existuje spousta produktů, které dokáží vaše vlasy před teplem ochránit, proto se při další návštěvě kadeřníka nezapomeňte zeptat, jaká ochrana je pro vaše vlasy nejlepší.

Večerní odlíčení nevynechávejte

Jste někdy natolik unavená, že byste nejraději padla do postele bez odlíčení? Rozhodně to nedělejte! Zbytky make-upu mohou urychlit vznik vrásek, usazují se v pórech a pomáhají vzniku pupínků a akné. Pro případy, že by se vám opravdu nechtělo z postele vstát, připravte si na noční stolek odličovací ubrousky, kterými make-up alespoň částečně odstraníte. Říkáte si, že pro jednou se to nezblázní? Opak je pravdou a následná náprava může trvat mnohem déle. Proto se této chybě obzvláště vyhněte.

Čistěte kosmetické štětce

Vzpomínáte na to, jak jste byla unesená z nových čistých štětců, které byly hebké a čisté? Nyní když se líčíte, nejsou hebké a rozhodně ne čisté? Zřejmě je na čase je vyčistit. Nejenže jsou nevzhledné na pohled, ale také jsou v nich bakterie, které by na pleť rozhodně přijít neměly. Čistěte štětce alespoň 2x do měsíce.

Při nanášení krému vynecháváte krk

Všimly jste si někdy někoho, kdo má krásně hebkou pleť, ale vrásčitý krk? Nejspíš je to důsledek toho, že při krémování obličeje vynechává krk. Pokud je to možné, mažte si obličej a krk 2x denně a na krk opravdu nezapomínejte. Pokožka na krku stárne stejně jako pleť na obličeji, proto je důležité se o krk starat úplně stejně.

Nezatrhávejte si kůžičku kolem nehtů

Záděry trápí spoustu z nás, proto je důležité jíst dostatek vitamínů a pořádně promazávat ruce krémem. Když si tuto kůži odtrhnete, může se vám do rány dostat infekce, což rozhodně není žádoucí. Pokud jste v nehtovém salonu a necháváte si dělat umělé nehty, může se stát, že vás do kůže říznou. V tomto případě trvejte na desinfekci, jelikož ne pro každého je to samozřejmost.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze