Chlupatá modelka, která se vůbec neholí, má sto tisíc sledujících na Instagramu

Úlety v kráse a módě hýbou celou společností. Svět si uvědomuje, že některé nastavené standardy krásy z dob nedávných jsou už pasé. A na scéně se objevuje stále více aktivistek bojujících za přirozenost svého těla. Nebo se jen instagramerky a modelky snaží být něčím zajímavé? Každopádně se dnes stále více volá po přirozenosti a spousta lidí tento přístup jednoznačně podporuje. Modelka a influencerka s pseudonymem Queen Esie je další ze zářných příkladů tohoto myšlenkového hnutí.

Proč by se žena měla stydět za chlupatou hruď a podpaží? Je to přece přirozené. Esther Calixte-Bea je propagátorkou neholení se. A to na žádných partiích těla. Je malířkou, ale také modelkou. Lidé na internetu se přou, zda její přirozenost je jen hříčkou s fanoušky, díky které se snaží být zajímavá. A módní značky si skrze tuto modelku okořeňují své přehlídky. Minimálně na stránky médií se vždy jejich módní tvorba dostane. A to se ve světě showbyznysu počítá.

Více než sto tisíc sledujících na Instagramu

Série fotek a videí, které nahrává na instagram, vyvolaly obrovskou vlnu reakcí. Influencerka a modelka k nim píše: Když jsem navštívila Pobřeží slonoviny, postavila jsem sebe samotnou před výzvu, chtěla jsem nosit hlavně oblečení, které neskrývalo chlupy na mé hrudi a tříslech. Nosila jsem svobodně šortky, šaty a sukně a bez špetky hanby jsem ukazovala své chlupaté nohy. Moje rodina a já jsme se rozhodli jít na pláž. Pamatuji si, že jsem byla tak nervózní. Plně přijímám a miluji své ochlupení, ale nikdy jsem nenosila bikiny, aby nikdo neviděl chlupatou ženu na pláži. Rozhlédla jsem se kolem a uviděla jsem velmi chlupatého muže, jak odpočívá ve stínu, a vůbec ho nezajímal okolní svět.

Rozhodla se, že ani ona jako žena nemusí své ochlupení skrývat a přizná ho světu. Stále více žen ji na sociálních sítích následuje. Propagují tak nenutnost holení se, i když jsou ženy v dnešním světě. Mnoho mužů na internetu pod příspěvky reaguje, že se jim ochlupení nelíbí. Bez ochlupení podle nich vypadá žena vždy jemnější a čistší.

Otázkou tak zůstává, zda ženy, které influencerku napodobují opravdu jdou za svobodou jejich rozhodnutí nebo se jen snaží zaujmout okolí. A je vlastně toto ta správná cesta jak zaujmout?

Dnes se holí i muži

Žijeme v době, kdy je nastavení společnosti spíše opačné. Naopak i mnoho mužů holí svou chlupatou hruď úplně na hladko a stále hranice posouvají dál. Méně chlupů celkově znamená větší čistotu a zamezuje svědění a podobným problémům.

jedna věc se ale musí nechat. Naše tělo patří každému z nás, a tak, jestli se někdo rozhodne neholit se, je to jen jeho rozhodnutí a ostatní by ho měli respektovat. Každopádně vyjádřit názor je také právem každého z nás. A tak, co si o neholení u žen myslíte vy?

Zdroj: tushmagazine.com/you-shall-bloom-hairess-an-interview-with-body-hair-activist-esther-calixte-bea-queen-esi/