Když vám příroda do vínku nenadělila dokonale husté řasy, mohou vám ty umělé zajistit hluboký a smyslný pohled. Pro mnoho žen a dívek jsou umělé řasy způsobem, jak se cítit krásnější a sebevědomější.

Pokud jdete na umělé řasy poprvé, nebo o nich teprve uvažujete, pak určitě máte spoustu otázek, na které chcete znát odpověď. Máte vůbec představu o tvaru nebo délce umělých řas? A víte, za jak dlouho musíte proceduru opakovat?

Jakou vybrat délku?

Když máte od přírody řasy krátké (možná dokonce sotva viditelné) je naprosto logické, že budete toužit po krásně dlouhých řasách, které kolem očí vytvoří úžasný vějířek. Pozor ale na tzv. “velké oči”, díky kterým byste to mohly s délkou přehnat a ve finále si uškodit.

Pro začátek zvolte řasy o délce 8-9 mm, což je tak akorát, abyste si na umělé řasy zvykly.

Jaký zvolit tvar?

Pokud jde o tvar umělých řas, máte na výběr ze dvou možností. V první z nich se umělé řasy aplikují tak, že ty nejdelší se umístí doprostřed oka, zatímco po jeho stranách přijdou řasy kratší. Druhý způsob vypadá v praxi tak, že se nejdelší řasy aplikují do vnějších koutků očí.

První způsob je přirozený, vypadá moc pěkně a v mnoha případech ani nejde poznat, že jsou řasy nalepené. Druhý způsob pak evokuje dojem tzv. kočičích očí.

Jen horní řasy, nebo i spodní?

Možná si pohráváte s otázkou, jestli si máte nechat aplikovat jen řasy horní, nebo jestli k nim nepřidat i řasy spodní. Oboje je možné, rozhodnutí je na vás. Podle zkušeností ale spodní řasy vypadávají dříve, protože jsou velmi jemné, takže si je na očích příliš dlouho neužijete.

Jak se o ně starat?

Na umělé řasy můžete klidně aplikovat řasenku, čemuž se stejně nevyhnete, až vám řasy začnou postupem času vypadávat. Pokud jde o odličování, nepoužívejte vatové tamponky – drobné částečky vaty se zachytávají na umělé řasy a ačkoli nejsou na pohled vidět, nepříjemně dráždí oči.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze