Bílé tenisky jsou nestárnoucí klasika, které odolá jen málokdo. Snad každá z nás má ve své sbírce alespoň jeden bílý páreček. Bílé tenisky jsou trendy, elegantní i nadčasové, ale mají jednu obrovskou nevýhodu: strašně rychle se zašpiní a tehdy jde veškerý jejich šarm stranou.

Bílé tenisky jsou trendy, ale jen do chvíle, než se ušpiní

Nevím, jak to máte vy, ale pro mě jsou bílé tenisky srdcovou záležitostí. Můžete je nosit k čemukoli, hodí se ke všem barvám, nikdy s nimi nic nezkazíte a nešlápnete v nich vedle. Určitě se shodneme na tom, že jsou trendy, ale jen do chvíle, než se zašpiní. Tehdy už tak šmrncovní nejsou, co si budeme povídat.

Navíc, nikdo nechce nosit špinavé tenisky, které působí dojmem, že už toho mají hodně za sebou. Bílé tenisky mají být prostě bílé a tečka. Jak na to?

Jak se starat o bílé tenisky?

Bílé tenisky jsou prostě láska, říkejte si, co chcete. Vyžadují o mnoho a mnoho více péče, nežli kterákoli jiná barevná obuv, ale za tu starost  věnovaný čas rozhodně stojí. Rozhodně je potřeba věnovat se jim pravidelně, jinak to nemá smysl. Úplně nejlepší by bylo, kdybyste je pokaždé, když je sundáte z nohou, alespoň trochu oprášili, ale to bych po vás chtěla asi trochu moc, že jo? :).

Proto vám dám raději několik rad, jak o bílé tenisky pečovat, aby si zanechaly své kouzlo.

Základ je impregnace

Pro někoho je to možná nuda, pro ty z nás, kteří si svých bílých tenisek váží, je to první krok k tomu, jak jim co možná nejdéle zanechat jejich andělsky čistý odstín.

Pokud boty naimpregnujete, pak se na nich nebude tolik zachytávat špína a to je základ úspěchu: čím méně špíny boty zadrží, tím méně práce budete mít s jejich udržováním. Jednoduché, ne? Takže na to pamatujte a impregnujte, impregnujte, impregnujte!

Správná dvojka? Zubní pasta a kartáček na zuby!

Na čištění bílých tenisek skvěle funguje kombinace úplně obyčejných věcí, kterými je bílá zubní pasta a kartáček na zuby (u zubní pasty pozor, aby byla opravdu jen čistě bílá a neobsahovala v sobě barevné mikrogranulky, to si pohlídejte).  Stačí pastu nanést na kartáček a potom využít starou dobrou ruční práci – čistit, čistit a čistit. Nic na tom není a světe, div se: funguje to výborně!

Speciální bílé krémy

Ve skutečnosti nejde ani tak o čištění jako takové, jako spíše o maskování. Jak to myslím? Dají se pořídit speciální bílé krémy, které v praxi fungují tak, že je nanesete na tenisky a poté je necháte zaschnout. Po zaschnutí se chovají jako barva, takže vlastně novým nátěrem zamaskujete ten starý a botky budou zase jako nové.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.