Jestli někdo v dnešní době stále věří tomu, že akné mají jen dospívající děti, které prochází řadou hormonálních změn a vývojem, pak je opravdu hodně pozadu. Akné nás totiž umí nepěkně pozlobit i v dospělosti a řada z nás o tom ví své.

I v dospělosti můžeme řešit problematickou pokožku, která nám dokáže vykouzlit nejednu vrásku na čele. Nehezké pupínky, které svítí na dálku a přitahují pozornost naším směrem – bohužel v tom negativním slova smyslu, protože kdo by chtěl, aby si ho lidé všímali pro jeho rudé beďary na tváři?

Foto: Depositphotos.com

Proč kupovat krémy, mastičky a séra, když pomoc máte u sebe doma?

Když naši tváři “zdobí” akné, logicky děláme všechno pro to, abychom se ho zbavily. Kupujeme si nejrůznější mastičky, utrácíme mnohdy nemalé peníze za olejíčky nebo séra, která nám mají pomoci nad akné vyhrát. Co když nic z toho není potřeba?

Pomoci proti akné možná právě v tuto chvíli máte u sebe doma. Proti nehezkým pupínkům, boláčkům a vředům se dá bojovat s pomocí přírodních pomocníků.

Foto: Depositphotos.com

Jablečný ocet: často opomíjený, přesto tak účinný

Klasický ocet má doma každá hospodyňka, ale co jablečný? Ten bychom u některých z nás hledaly jen stěží. A je to škoda, protože nejen s akné nám může hodně pomoci.

Jablečný ocet se (logicky) vyrábí z jablek a díky svému složení ničí bakterie, které způsobují ucpání pórů na naší pleti. Kromě toho umí jablečný ocet vysušit přebytečný maz, udržuje optimální pH naší pokožky a je vhodný pro každodenní ošetření pleti.

Foto: Depositphotos.com

Zázračný česnek: opěvované přírodní antibiotikum

O česneku se často hovoří jako i přírodním antibiotiku a je pravda, že na mnohé zdravotní neduhy a problémy je to skvělý pomocník. Nedaly na něho dopustit už naše babičky a ty přece moc dobře věděly, co dělají.

Jak může česnek pomoci s akné? Ještě než nad tím začnete nevěřícně kroutit hlavou, prozradíme vám, že se pyšní nejen antivirovými, ale také antiseptickými a antioxidačními účinky. Léčí již vzniklé pupínky a zároveň zabraňuje tvorbě těch nových.

Foto: Unsplash.com

Rajské jablíčko: ovoce s tváří zeleniny

Máte rády rajčata? Pokud ano, pak je to jedině dobře. Nejenže s nimi lze oživit každý zeleninový salátek, nebo si na nich můžete pochutnat jen tak, třeba s troškou soli, hodí se i jako pomoc proti akné.

V rajčatech se nachází spousta důležitých výživných látek. Jelikož se mohou chlubit antiseptickými vlastnostmi, jsou pro nehezké pupínky na pleti silnými soupeři – a z boje často vychází v roli vítěze. Pravidelné nanášení rajčatového nektaru na obličej proto dokáže s akné hotové divy, i když by to na první dobrou hádal jen málokdo.

Diskuze