Zelená barva

Zelená barva má spoustu odstínů a také významů. Se zelenou není nic jistého. Avšak na vaše okolí bude mít nezapomenutelný efekt. Naučte se zelenou nosit a využijte ji ke svému prospěchu. Jak na to? To se dozvíte v našem článku.

Co znamená zelená barva

Zelená barva je spojována s přírodou a vším, co symbolizuje. Připomíná nám mír, růst a rovnováhu. To platí i při odívání a v módě. Pokud si s ní ale trochu vyhrajete a změníte její odstín nebo sytost, změní se i její symbolika. Ač zelená barva není nijak extrémně výrazná a nedráždí naše smysly, rozhodně bychom jí neměli podceňovat. Její význam se totiž může proměňovat v závislosti na kontextu. Dává nám tedy velké pole pro interpretaci a využití v našem šatníku.

Zelená je v barevné kompozici přímým protikladem červené. A to nejen co se týče pozice, ale i významu. Zatímco červenou si spojujeme s vášní, energičností, sexualitou a riskem, zelená představuje klid, uváženost a harmonii.

Co signalizuje sytě zelená a jak ji nosit

Plně saturovaná zelená, jinak také sytě zelená či travnatě zelená, je barvou peněz. Pokud se oblečete do zelené v její původní podobě (bez odstínů ani změny v saturaci), dáváte tím najevo, že si věříte. Navíc na okolí budete působit zdravě a přirozeně.

Tato barva je všude okolo nás. Narazíte na ní na loukách, v lesech – zkrátka všude v přírodě. Noste ji a pocítíte, že má pozitivní vliv na vaše sebevědomí. Lidé ve vaší blízkosti budou vnímat přátelskou auru, která tato barva vysílá a vy rázem budete oblíbenější a vyhledávanější v kolektivu. Tuto barvu doporučujeme každému, kdo chce být oblíbený.

Jak nosit zelenou? Nezapomínejte, že je barvou klidu. Proto je důležité ji doplnit jinými barvami, které vašemu outfitu dodají energii a šmrnc. Sytě zelená se hodí jako barva doplňků, a to především u mužů. Ženy ji ale mohou bez obav nosit jako hlavní barvu oblečení, jelikož v ní vypadají skvěle.

Efekt světle zelené a bledě zelené a jak ji kombinovat

Světle zelená je veselá a odlehčená barva. Má samé pozitivní konotace a symboliku. Dejte si ale pozor – bledě zelená je na tom úplně opačně. Oproti světle zelené je ta bledě zelená vnímaná jako negativní barva.

Pokud chcete vypadat mladistvě, pořiďte si světle zelené doplňky – brýle, čepici, šál, ponožky atd. Tato barva reprezentuje mládí, hravost a důvěřivost. Zkrátka vše, co máme na mládí tak rádi. Světle zelená doslova pulzuje pozitivní energií.

Bledě zelená to nemá moc jednoduchá. Je takovou odvrácenou stranou svého protějšku, světle zelené. Symbolizuje nezkušenost a nevyspělost. Jelikož je barvou mladých rostlinek, které teprve rostou, může odkazovat také na nové začátky. Není tedy vyloženě negativní, záleží, jak ji pojmete. Opět ji doporučujeme především v doplňcích, avšak můžete sáhnout i po šatech, triku nebo košili této barvy.

Tmavě zelená – jaký má vliv na vaše okolí

Lesní zelená, nefritově zelená, smaragdově zelená a tmavě zelená – všechny mají stejnou symboliku. Také tato barva je značně ambivalentní. Ač reprezentuje mír a zároveň sílu překonávat překážky, v umění a módě často odkazuje na podvod, žárlivost a zradu.

Tmavě zelená je ale také barvou důvěry, diplomacie, empatie, štědrosti a sebevědomí. Vyzařuje auru moudrosti a znalostí. Pokud chcete na okolí působit sebejistě a zároveň velkoryse, pořiďte si tmavě zelený outfit. Dámy i pánové v této barvě vypadají skvěle. A zrzky obzvlášť. Tmavě zelená se skvěle doplňuje s červenou, černou a zlatou.

A jaké má místo zelená ve vašem šatníku? Který odstín je váš oblíbený?

Zelená barva v módě: