Béžová barva

Béžová je neutrální barva, kterou nic nezkazíte. Nebo si to alespoň většina lidí myslí. Jak s ní naložit, tak abyste dosáhli svého a zároveň vypadali skvěle? Seznamte se s její psychologií a tím, jak ji co nejlépe kombinovat.

Co víme o béžové barvě

S béžovou se nepojí žádné silné emoce. Je neutrální a působí uklidňujícím dojmem. Jde o poměrně konzervativní a umírněnou barvu, která je ale velmi flexibilní. Béžovou málokdy nosíme jako jedinou barvu v outfitu. Vždy ji s něčím kombinujeme, a tak to, jak ve finále vyzní, hodně závisí na barvách, které ji doprovází.

Béžová je mixem hnědé a bílé. A tak přebírá něco z vlastností obou. Hnědá ji dodává zemitost a bílá ji osvěžuje a zjemňuje. Problémem této barvy je, že je často vnímána jako poměrně nudná barva, která toho sama o sobě nemá moc co nabídnout. Velmi tedy závisí na tom, jak ji zkombinujete.

Béžová má ještě jeden specifický rys. A to že se často spojuje s prací a pracovním prostředím. Důvod je docela jednoduchý. První kancelářské počítače totiž byly béžové. Tato barva se tak stala barvou povinnosti a kancelářské šedi. Na druhou stranu jde o skvělou volbu pro outfit do práce.

Jak nosit béžovou?

S béžovou to není příliš jednoduché. Ač působí neutrálně, rozhodně není dobré zvolit ji jako jedinou barvu outfitu a obléct se do ní kompletně. Na okolí byste působili nezajímavě a nikdo by si vás příliš nevšímal. Pokud je to však váš cíl a chcete přežít společenské setkání bez toho, abyste budili pozornost, nemůžete si pro vaši kamufláž vybrat lepší odstín.

K jakým příležitostem nosit béžovou?

Nejlepší prostředí pro béžovou je to pracovní. Budete vypadat jako člověk, který to má v hlavě srovnané a je na něj spolehnutí. Dobře se hodí i do letních měsíců, jelikož je světlá a nepřitahuje tolik sluneční paprsky.

S jakými barvami béžovou kombinovat?

Nenoste béžovou osamocenou a kombinujte ji s ostatními barvami. Výhodou je, že si rozumí téměř s jakoukoliv, a tak můžete popustit uzdu fantazie. Skvěle se doplňuje s oranžovou, šedou, modrou (sytě modrou, námořnickou i velmi světle modrou) nebo červenou a černou. Pokud se chystáte na večírek, zkombinujte ji se zlatou.

Slonovinová barva jako zajímavější alternativa

Slonovinová barva neboli slonovinová kost je velmi podobná béžová. Jde ale o něco vybroušenější a rafinovanější odstín. Ač je také neutrální a uklidňující, má v sobě mnohem více čistoty, jemnosti a vřelosti z bílé. Spojujeme si ji s něčím příjemným. V posledních letech jde o oblíbenou barvu na svatbách. Působí totiž elegantně a sofistikovaně.

Pokud tedy hledáte neutrální barvu, do které se můžete obléct od hlavy až k patě a budete v ní vypadat elegantně a stylově, zvolte raději slonovinovou kost. Díky ní rozhodně nebudete vypadat nudně a váš styl bude působit o poznání vybroušeněji.

Má béžová místo ve vašem šatníku? Jak ji nejraději nosíte?

Béžová barva v módě: