Béžová barva

Béžová je neutrální barva, kterou nic nezkazíte. Nebo si to alespoň většina lidí myslí. Jak s ní naložit, tak abyste dosáhli svého a zároveň vypadali skvěle? Seznamte se s její psychologií a tím, jak ji co nejlépe kombinovat.

Co víme o béžové barvě

S béžovou se nepojí žádné silné emoce. Je neutrální a působí uklidňujícím dojmem. Jde o poměrně konzervativní a umírněnou barvu, která je ale velmi flexibilní. Béžovou málokdy nosíme jako jedinou barvu v outfitu. Vždy ji s něčím kombinujeme, a tak to, jak ve finále vyzní, hodně závisí na barvách, které ji doprovází.

Béžová je mixem hnědé a bílé. A tak přebírá něco z vlastností obou. Hnědá ji dodává zemitost a bílá ji osvěžuje a zjemňuje. Problémem této barvy je, že je často vnímána jako poměrně nudná barva, která toho sama o sobě nemá moc co nabídnout. Velmi tedy závisí na tom, jak ji zkombinujete.

Béžová má ještě jeden specifický rys. A to že se často spojuje s prací a pracovním prostředím. Důvod je docela jednoduchý. První kancelářské počítače totiž byly béžové. Tato barva se tak stala barvou povinnosti a kancelářské šedi. Na druhou stranu jde o skvělou volbu pro outfit do práce.

Jak nosit béžovou

S béžovou to není příliš jednoduché. Ač působí neutrálně, rozhodně není dobré zvolit ji jako jedinou barvu outfitu a obléct se do ní kompletně. Na okolí byste působili nezajímavě a nikdo by si vás příliš nevšímal. Pokud je to však váš cíl a chcete přežít společenské setkání bez toho, abyste budili pozornost, nemůžete si pro vaši kamufláž vybrat lepší odstín.

Nejlepší prostředí pro béžovou je to pracovní. Budete vypadat jako člověk, který to má v hlavě srovnané a je na něj spolehnutí. Dobře se hodí i do letních měsíců, jelikož je světlá a nepřitahuje tolik sluneční paprsky.

Kombinujte ji s ostatními barvami. Výhodou je, že si rozumí téměř s jakoukoliv, a tak můžete popustit uzdu fantazie. Skvěle se doplňuje s oranžovou, šedou, modrou (sytě modrou, námořnickou i velmi světle modrou) nebo červenou a černou. Pokud se chystáte na večírek, zkombinujte ji se zlatou.

Slonovinová barva jako zajímavější alternativa

Slonovinová barva neboli slonovinová kost je velmi podobná béžová. Jde ale o něco vybroušenější a rafinovanější odstín. Ač je také neutrální a uklidňující, má v sobě mnohem více čistoty, jemnosti a vřelosti z bílé. Spojujeme si ji s něčím příjemným. V posledních letech jde o oblíbenou barvu na svatbách. Působí totiž elegantně a sofistikovaně.

Pokud tedy hledáte neutrální barvu, do které se můžete obléct od hlavy až k patě a budete v ní vypadat elegantně a stylově, zvolte raději slonovinovou kost. Díky ní rozhodně nebudete vypadat nudně a váš styl bude působit o poznání vybroušeněji.

Má béžová místo ve vašem šatníku? Jak ji nejraději nosíte?