Není jediný pochyb o tom, že zima k nám dorazila v celé své kráse. V zimě trpí nejen naše vlasy, které často schováváme pod čepice, ale především naše pleť, na níž se studené počasí negativně podepisuje.

Věděli jste, že existuje zimní akné? Ještě než začnete nevěřícně kroutit hlavou a myslet si, že je to hloupost, věřte, že hloupost to určitě není. Jak se o pokožku trpící zimním akné správně postarat? A netýká se tento problém i vás?

Pupínky, pupínky, pupínky!

Studené počasí pokožce ani trochu neprospívá, ba spíše naopak. Sluníčka je málo, tepla ještě méně, svou pleť střídavě vystavujeme chladu a vyhřátým místnostem, nemluvě o sníženém odpařování vody z těla, což má za následek špatné čištění pórů, jež se rychleji a častěji zanáší.

Jak se starat o pleť se zimním akné?

Zdobí-li vaši pleť nepěkné pupínky, určitě z toho nemáte radost. Jistě však budete chtít vědět, jak se o takovou pleť postarat. Základem všeho je hygiena, kterou určitě nepodceňujte. Samozřejmostí by měla být péče o pokožku v podobě pleťových vod nebo mlék, nezapomínejte na pravidelný peeling a vsadit můžete i na oblíbené přípravky s obsahem tea tree oleje, jež je známý svými protizánětlivými účinky.

Dbejte na správný výběr kosmetiky

Kosmetiku nelze v zimním období zanedbávat, dejte si ale pozor, jaké přípravky v tomto počasí používáte. Širokým obloukem se vyhněte veškerým hydratačním přípravkům založeným na vodní bázi, protože ty při pobytu na chladném vzduchu mohou způsobit nepříjemné omrzliny, mohou vysušit pokožku nebo způsobit vznik rudých fleků v obličeji.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze