Udržet si příjemnou a svěží vůni parfému po celý den není samozřejmostí. Každá z nás touží po tom být tou elegantní sebevědomou dámou, která prochází ulicí a svým okouzlujícím parfémem příjemně vzbuzuje smysly kolemjdoucích. Říkáte si, jak docílit toho, aby vaše vůně vydržela co nejdéle? Čtěte dál.

Jak si správně vybrat?

Nezapomínejte, že každá vůně je jiná. Co se výdrže týče, nejvíce vám prozradí přímo kategorie, do které vně spadá. Vůně se dělí dle procentního obsahu vonné esence. Nejvíce procent obsahuje parfém a to 8 – 15 % vonné kompozice (Eau de parfum (EDP)), toaletní voda má 4 – 8 % (Eau de toilette (EDT)) a nejméně vonné kompozice obsahuje kolínská – 3 – 5 % (Eau de cologne (EDC)). Pro dlouhotrvající vůni sáhněte po parfému.

Několik efektivních triků, jak prodloužit trvanlivost

Je na čase vás obeznámit s triky, díky kterým vaše vůně vydrží déle, než na kolik jste zvyklí. Žádný strach, je to víc než jednoduché.

Použijte parfém do vlasů

Použijte vůni do vlhkých vlasů a následně je klasicky usušte. Po usušení na vlasy neaplikujte příliš voňavé vlasové přípravky, jakým je například lak na vlasy. Po nanesení se můžete z příjemné vůně těšit nejen vy, ale i kolemjdoucí.

Smíchejte parfém ho s tělovým krémem

Kupte si v drogerii tělové mléko bez parfumerace. Po koupeli jej naneste na svou dlaň a přidejte několik kapek vaší oblíbené vůně. Směs následně rozetřete na suchou pokožku. Jedná se o velmi efektivní trik, díky kterému se od vás váš partner nehne ani na krok.

Hlídejte si místa, kam jste parfém aplikovali

Určitě jste si již při sprchování všimli jemného závanu vašeho parfému. Pamatujte, že když místo, kde jste aplikovala parfém navlhčíte vodou, opět se rozvoní. Parfém totiž obyčejnou vodou nelze smýt.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze