5 populárních pánských účesů: podzim-zima 2014/2015

Populární pánské účesy pro podzim/zimu 2014 resp. 2015 podle článku 5 Popular Men’s Hairstyles z pánského módního magazínu FashionBeans.com jsou opět ve stavu zvýšené pozornosti. Pojďmě se spolu podívat na trendy v pánských účesech, které by vaší hřívě neměly uniknout.

Podzim se nám pomalu chýlí ke konci a o své slovo si začíná čím dál hlasitěji říkat zima – to ovšem neznamená, že si všichni muži nechávají narůst na své hlavě dlouhé deky ála Jaromír Jágr v 90. letech. Současné trendy pro pánské účesy jsou samozřejmě úplně někde jinde.

Podzim/zima 2014 je v trendech pro pánské účesy o mnoho zajímavější, než předchozí měsíce a léta:

Podle prestižního pánského kadeřnictví Hooka přichází do salónů v těchto týdnech a měsících velká spousta mužů, kteří dychtí po originálním účesu, který nikdo v okolí nemá. Což je obrovský posun oproti trendům z nedávných měsíců a let, kdy jsme všude na ulici potkávali zástupy pompadourů.

Připomeňte si veleúspěšný účes zvaný pompadour ve style Jamese Deana:

ale teď již zpátky k moderním pánským účesům. Podívejte se na 5 populárních pánských účesů – podzim/zima 2014:

728x90-urban-under-1504255027.png

Moderní – na krátko střižený účes vzadu a po stranách

1-moderni-na-kratko-strizeny-uces-vzadu-a-po-stranach

Vzadu a po stranách jsou vlasy postupně vystřižené do ztracena a tento postup začíná pod temenním obloukem. Tento účes je vhodný pro muž s podlouhlým obličejem. Tento účes může být modifikován i tak, že vystřihávání do ztracena může začínat i nad temenním obloukem. Všimněte si také, že tento model má v přední části lehce zesvětlené vlny, což působí jako velmi originální detail, celá textura tohoto účesu pak získává nový rozměr.

Přímější a ostřejší varianta

2-primejsi-a-ostrejsi-uces

Přímější a ostřejší varianta účesu výše je demonstrovaná na modelovi, jehož typ vlasů je nebývale hustý – nicméně tento účes je vhodný pro všechny typy vlasů, takže pokud vaše kštice není tak plná, nezoufejte. Tato varianta účesu je daleko výraznější. Rozdíl mezi délkou vystřihanou vzadu a po stranách je mnohonásobně výraznější než plný účes na vrchu. Také si všimněte, že vrchní část je velmi uhlazená. Předchozí účes je oproti této variantě rozvernější a uvolněnější.

Po stranách do ztracena

3-po-stranach-do-ztracena

V tomto účesu je opět kladen důraz na velký rozdíl mezi částmi po stranách a vzadu a mezi svrchní částí. V tomto případě jsou vlasy po stranách a vzadu úplně vyholeny – až do ztracena. V případě tohoto modele vidíme, že vzhledem k výrazně protáhlému obličejí není vyholená část umístěná příliš vysoko – je více méně daleko za hraniční oblasí temenního oblouku.

Pokud máte také tento typ obličeje, inspirujte se i ve velikosti vyholené oblasti. V ukázkovém případě opět vidíme zajímavý prvek, jako u prvního účesu – a tím je zesvětlená vlnka vpředu. Jedná se o trend, který stojí za zvážení – kolik pánů a mužů v okolí potkáte s takto vyladěným účesem?

Zcela vyholená hlava z boční části

4-zcela-vyholena-hlava-z-bocni-casti-lukas-vacha-uces

Tenhle účes je velmi častý i na halvách fotbalistů – Ondřej Švejdík, Lukáš Vácha, David Beckham (ten to ale mění často), svým způsobem i El Shaarawy a další. Realizace tohoto účesu je ve vší podstatě celkem jednoduchá. Nahoře velmi dlouhé a po stranch ohraničených zpravidla temenním ohybem pak na několik milimetrů

728x90-urban-under-1504255027.png

Kontrastní kombinace všeho

5-kontrastni-kombinace-vseho

Poslední a můj nejméně oblíbený, avšak velmi oblíbený účes, jsem nazval kontrastní kombinací všeho, co známe. Je to možná trošku přehnaný název, ale vystihuje tento sestřih snad úplně nejvíce. Tento účes je vcelku působivý s kvalitním plnovousem, avšak nehodí se pro každého – to mi dáte určitě za pravdu.

Pěšinka v prostoru temenního oblouku funguje jako oddělovač rozbouřených dlouhých vlasů na svrchní části hlavy a uhlazených vlasů na části boční. Mnohdy ona uhlazenější část je ještě rozdělená na vyholenou a delší část. Tyto účesy ovšem zasluhují nebývalou a častou péči, protože hranice mezi tímto účesem a beztvarým odrostlým cosi je velmi tenká.

Závěr:

Pánské účesy možná pro někoho trochu překvapivě podléhají módním trendům stejně, jako účesy dámské. Pokud se chcete inspirovat jedním z těchto účesů, zaběhněte si do kvalitního kadeřnictví ve vašem okolí, vezměte si s sebou jednu z fotografií a nechte si na hlavě udělat něco pěkného, něco, co vám udělá radost.