Znáte pravidla módní etikety? Pokud ano, gratulujeme vám! … A pokud ne – nejspíše patříte mezi většinu našeho národa. Ruku na srdce – Češi zrovna nepatří mezi nejlépe se oblékající národy. V módní etiketě existují základní pravidla, které je skutečně vhodné dodržovat. Chcete se přeci vyhnout módnímu faux pas, ne? 

Logománie ano, nápisy raději ne

Výrazně viditelná loga nejznámějších módních značek řadíme mezi velký boom posledních let. Luxusní značky zkrátka dovolují nosit výrazná loga na viditelných místech, aniž by docházelo k módnímu faux pas. Čemu se ale raději vyhněte jsou vtipné (často spíše trapné) nápisy. Taková topy se hodí pouze na doma, nebo na posezení s přáteli. Do společnosti ho ale raději neberte. Mnoho lidí by si takové nápisy mohlo vyložit podle svého.

5-modnich-pravidel-etikety-ktera-by-se-mela-dodrzovat-12
5-modnich-pravidel-etikety-ktera-by-se-mela-dodrzovat-07

Nevhodné šaty na společenské akce

Nedodržení dress code společenské události bývá velkým trapasem. Věnujte pozornost pozvánkám, na kterých je vždy psáno, v jakém stylu je událost pojata a jaký dress code je vhodný. Cokoliv jiného je faux pas a může se pak snadno stát, že budete psobit jako vesnický “buran”, který neví, co se sluší a patří.

Příliš velký výstřih

Příliš velký výstřih působí bez výjimky lacině. Mužské zraky velkým výstřihem možná přitáhnete, ale věřte, že i samotní muži hodnotí zbytečně velké výstřihy jako prvoplánové a laciné pokusy, jak upoutat pozornost. A co si asi o takových výstřizích myslí ostatní ženy? … Snažte se raději hledat jiné způsoby, jak upoutat pozornost.

Tenisky nebo podpatky?

Neriskujte. Jdete-li na společenskou událost, u níž se domníváte, že postačí jen “tenisky”, raději se s někým poraďte nebo rovnou zvolte společensky bezpečnější variantu. Samozřejmě víme, že se módní trendy snaží toto pravidlo přepsat a zahrnout tenisky a sneakers s elegantními detaily do společnosti. Stále se ale jedná o nový módní trend, který etiketa nepřijímá. Chcete-li si obout tenisky, musíte si být stoprocentně jisti, že se skutečně jedná o přijatelnou obuv pro danou událost. V opačném případě si zaděláváte na trapas.

Bez podprsenky

Průhledné tričko / halenka / košile a pod ní si nevzít podprsenku? Vážně takhle chcete vyrazit na pracovní jednání, nebo na rodinnou večeři? Pokud chcete být extravagantní, pak vsaďte na podprsenku se zajímavými prvky, které budou vidět i přes váš top, ale zároveň nikoho neurazí a nebudou porušovat všechna pravidla etikety.

5-modnich-pravidel-etikety-ktera-by-se-mela-dodrzovat-13
5-modnich-pravidel-etikety-ktera-by-se-mela-dodrzovat-08

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze