5 důvodů, proč se vyplatí investovat do basic kousků. Pomozte šířit udržitelnou módu

Ačkoliv se módní trendy neustále mění, existují kousky, které jsou nadčasové a univerzální. Vynosíte je častěji, než jiné oblečení z vašeho šatníku. Máme pro vás připravených 5 důvodů, proč se tyto basic kousky vyplatí pořídit a investovat do kvality.

1. S jedním tričkem vynosíte celý šatník

Naprostým základem každého šatníku a jedním z must have basic kousků je jednoznačně bílé tričko. Nezáleží, jestli zvolíte bílé tričko s dlouhým nebo krátkým rukávem, oversized nebo crop top. Berte v potaz nejen vaše tělesné křivky a pořiďte si bílé tričko podle vašich představ. Samozřejmě v obchodech najdete trička za pár korun, ale v tomto případě se vyplatí investovat větší částku. Díky kvalitní bavlně zůstane triko stále sněhově bílé, vyhnete se nepříjemnému zápachu, pokud se trochu zpotíte a nošení takového basic trika se stane luxusem samo o sobě. Tento univerzální kousek vynosíte k teplákové soupravě, džínám, ale skvěle vynikne i pod oversized trendy sako.

women's assorted clothes
Foto: Unsplash

2. Sako v zářivé barvě pro dny bez módní inspirace

Když už jsme zmínili saka, i tento kousek patří mezi basic kousky, které stojí za pořízení. Určitě znáte dny, kdy se vám módní inspirace vyhýbá obloukem a na paty se vám lepí bad day. Člověk by se nejraději schoval pod deku do postele a nevycházel po celý den. No, nenechme se takovou náladou skolit. Pořiďte si basic oblečení, které vám rozzáří váš outfit a zlepší celý den. Sako v zářivé barvě je skvělou volbou, protože pod něj stačí obléknout oblečení v neutrálních tónech a přesto bude celkový výsledek naprosto dokonalý. Co třeba královská modř? Nebo romantická fuschiová?

3. Díky basic kouskům vyniknou vaše šperky

Dostala jste jako dárek luxusní náušnice od Armaniho, nebo náhrdelník od Michael Kors, kterých si ale málokdo všimne, protože váš šatník je velmi pestrobarevný a extravagantní? Klobouk dolů před vaší módní odvahou, ale takové šperky si zaslouží svou pozornost. Basic kousek může na první pohled působit obyčejně a nudně, spolu s vašimi šperky ale získáte elegantní outfit, ke kterému se budete rádi vracet. Teď už jen najít, kam jste ty náušnice od přítele uložila. Nejsou v kosmetickém stolku?

accessories, style, girl
Foto: Pixabay

4. Velký krok pro udržitelnou módu

To, co se děje s naší planetou, nám všem dělá velkou starost. Udržitelná móda získává stále větší pozornost a naštěstí je stále více módních značek, které se snaží vyrábět z recyklovatelných materiálů a do svých kolekcí navrhovat módní kousky, které opravdu vydrží po mnoho let. Pořídit si extravagantní halenku s květinami může být zábava na dvě sezóny, ale co potom? Vsaďte raději na basic kousky a pomozte se více starat o naši Zemi. Týká se to každého z nás.

5. Na stylový outfit nemusíte být milionářkou

Nenechte se zlákat fotkami na Instagramu, kde se to jen hemží luxusní módou. Už i influencerky se hlásí k tomu, že ne vše, co je na sociálních sítích, odráží realitu. Nemusíte se trápit tím, že nemáte dostatek financí, abyste si pořídili podobný outfit jako vaše oblíbená módní ikona. I s basic kouskem se dá vykouzlit stylový outfit, který vás bude bavit. Chce to jen najít správnou kombinaci.

Tip na závěr: Udělejte si společný večer s nejlepší kamarádkou a skleničkou vína. Vyzkoušejte všechno ve vaší šatní skříni a vymyslete společně dokonalé kombinace oblečení. Nafoťte si to a vytvořte si fotogalerii, kde budete sama sobě tou nejlepší módní inspirací.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.