5 barev, kterým se muži vyhýbají

Drtivá většina mužů, co se barev týče, tíhne k jednoduchým a neutrálním barvám. Tmavé odstíny modré, šedá, černá, … to jsou asi nejklasičtější barvy, které můžeme na pánech tvorstva pozorovat. Není to samozřejmě nic proti ničemu, působí to vlastně elegantně a mnohdy i dobře. I přes to…

Dnešní článek se vám tak trochu pokusí nasadit růžové, poté žluté, dále zelené, hnědé a na závěr i fialové brýle. Možná zjistíte, že vypadat dobře i v těchto barvách je strašně jednoduché a třeba si po přečtení článku začnete hrát s myšlenkou zavést trochu barev do svého šatníku.

Vypadat jinak, veseleji, může být celkem příjemné i zábavné. Však také – troška barviček ještě nikomu nikdy neuškodila.

1) Nebojte se řůžové

Od malička máme barevný svět rozdělen na modrou pro kluky a růžovou pro holky. Proto nám může růžová barva připadat zženštile. Věřte tomu nebo ne, ještě na konci 19. století byla růžová barva považována za „chlapskou“. V dobách, kdy byla britská armáda oděná do rudé, malí chlapci tehdy velmi často nosili růžovou, branou jako dětskou verzi velkých chlapáckých barev.

Ve 20. století přišla změna. Módní návrhářka Elsa Schiaparelli ráda experimentovala s barvami. Tehdejší „růžovou“ o několik tónů zesvětlila a hlavně – v roce 1936 stála za vytvořením legendárního parfému Shocking! S lahvičkou ve tvaru siluety ženského těla prodávané v růžovém balení. Za války pak nacisté v koncentračních táborech zavedli značení homosexuálů růžovými trojúhelníky. Přibližně od té doby je růžová považovaná za symbol ženství.

Ale ani to by nám nemělo zabránit nosit růžovou.

ruzova

Zdroj: Pinterest

Až si budete chtít svůj růžový outfit obhájit u rejpavých kamarádů, říkejte tomu třeba lososová ;).

2) Žlutá

Žlutou si stejně jako růžovou budete muset u svých kamarádů asi trochu obhájit, ale uvidíte, že ženy vás jak v růžové, tak ve žluté, velmi rády ocení. A pokud jste jóóó odvážní, můžete se pokusit růžovou i žlutou zkombinovat.

zluta

Zdroj: Pinterest

 

3) Zelená

Zelená už patří mezi „bezpečné barvy“, které určitě nebudete muset před nikým obhajovat. Odstíny, jako jsou avokádo, khaki nebo olivově zelená, jsou v naší společnosti á la 50 shades of Grey vždy dominantním prvkem, který pozvedne každý outfit na úplně jinou úroveň. Skvěle funguje s hnědou nebo navy modrou.

zelena

Zdroj: Pinterest

 

4) Hnědá

Hnědá v je mnoha odstínech bežná mezi doplňky. Hnědé boty, hnědé pásky nebo rukavice nejsou nic neobvyklého. Hnědá kravata, sako, blejzr už tak obvyklé nejsou. Zkuste jim dát šanci.

hneda

Zdroj: Pinterest

 

5) Fialová

I batman ví, jak Joker vypadal skvěle ve fialové.

fialova

Zdroj: Pinterest

 

Další neotřelé barevné kombinace najdete také v článku o afrických gentlemanech buď u nás, nebo třeba zde: Jak se v Kongu objevili nejvíce vystajlovaní muži na světě.