Když se řekne Švédsko, většina lidí si automaticky vybaví masové koule, společnost IKEA, hokej, sexy blondýnky a třeba zatraceně drahé pivo. Stereotypy nechť jdou stranou. Švédsko je mimo jiné domovem i řady věhlasných módních značek pro muže. Připravili jsme pro Vás žebříček 3 švédských módních společností se specializací pro muže, které byste měli zařadit do svého šatníku – jste li samozřejmě muž. V opačném případě uvažujte v menší inovaci šatníku svého přítele.

Tiger Of Sweden

Společnost vznikla už v roce 1903 a jejími zakladateli byli dva švédští krejčí. „Znovuzrození“ přišlo v roce 1993 a spolu s ním přišla i „hesla“, kterými se Tiger of Sweden řídí dodnes – „jackets being able to be worn without a tie and with jeans” nebo „the suit out of the bank and into the street”.

tigers

J.Lindeberg

Založeno v roce 1996 ve Stockholmu designérem J.Lindebergem. Prvotní inspirace pochází z oblečení pro golf. J. Linderberg to ovšem pojal svéráznějším způsobem. Nicméně později přišla řada i na další odvětví, takže na své si přijdou i „negolfisté“. Posuďte sami.

berg

Sandqvist

Typická severská značka, která klade velký důraz na kvalitu materiálu i poctivou práci při zpracovávání.

sanqvist
Která značka si získala Vaše srdce? Uvažujte tedy o měnší evoluci ve Vašem šátníku, pánové?

Načítání...

Diskuze